top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

איך לשווק את הסטודיו? 5 טיפים יעילים לשנה הקרובהכשזה מגיע לשיווק סטודיו לאימונים, זה הרבה יותר משיווק ממומן או עוד מודעה שצריך לעצב. זה הרבה מעבר.


במיוחד ל- 2023 הנה 5 טיפים נהדרים לשיווק סטודיו הכושר שלכם שלא יעלו יותר מידי כסף (בעיקר קצת תכנון, מחשבה ופעולות) אבל יכולים לייצר תוצאות נהדרות.
1. שיתופי פעולה עם עסקים משלימים


שיתוף פעולה עם עסקים משלימים בקהילה המקומית / בסביבה הגאוגרפית שלכם יכול לעזור לכם להגיע לקהל חדש ולהגביר את הנראות של העסק שלכם. חשבו להציע הטבות מיוחדות לעסקים איתם אתם משתפים פעולה או לארח אירועים משותפים כדי למקסם את ההשפעה של מאמצי השיווק שלכם.


אני אתן לכם כאן דוגמא שעשיתי עם בעלת סטודיו ממש לאחרונה:


עשינו שיתוף פעולה עם מכון יופי (מניקור / פדיקור / ציפורניים / טיפולי פנים)

שנמצא ממש ברחוב מקביל לסטודיו.הצענו לבעלת מכון היופי לתת כרטיסי ביקור, סוג של גיפט קארד קשיח ללקוחות שלה עם ההטבה הבאה:


100 ש"ח הנחה על החודש הראשון בסטודיו. כל מי שיוצאת מטיפול באותו מכון יופי מקבלת את הגיפט קארד ויכולה לשלם 250 ש"ח על החודש הראשון במקום 350 ש"ח.


כמובן שלאחר החודש הראשון ישנו תשלום מתחדש אוטומטי בהוראת קבע במחיר הרגיל.


אני אתן לכם עוד 3 רעיונות אפשריים לכרטיס הטבה:


- כרטיס הטבה לאימון 1 או אפילו 2 במתנה.

- כרטיס הטבה לביטול מלא של דמי הרישום אצלכם בסטודיו (במידה ויש).

- כרטיס גיפט קארד המזכה את בעל הכרטיס ב-50% הנחה על החודש הראשון בלבד לרוכשים אצל בעל העסק במעל 500 ש"ח.

באופן כללי אני לא דוגל בלתת אימונים בחינם אבל כשזה מגיע לשיתוף פעולה עם עסק ייעודי, הקהל שיגיע אלינו לעסק הוא לרוב קהל מדוייק ומקבלי ההטבה יהיו חייבים להבין (דרך מכון היופי במקרה הזה) שלהטבה הזו יש ערך כספי שניתנה להם כחלק מזה שצרכו שירות אצל אותו מכון יופי.


במקביל הצענו לבעלת מכון היופי שנהיה מוכנים בצורה הדדית גם לחלק כרטיסי הטבה שלה ללקוחות הסטודיו עם הנחה במכון היופי או כל הטבה שאותה היא תבחר. היא למעשה נתנה לכל לקוחות הסטודיו 10% הנחה על כל הטיפולים למי שיציג כרטיס חברות מהסטודיו, שזה מדהים ובעל ערך בפני עצמו.
מה עוד עשינו עם בעלת מכון היופי?


תיאמנו בשיתוף פעולה אירוח הדדי של כל אחד מהצדדים בעסק השני להרצאה עם סשן ייחודי.


מהצד של בעלת מכון היופי: היא תגיע להתארח בסטודיו לערב בו היא תדבר על חמשת כללי הטיפוח הבייתים בתקופת החורף ותאפשר להתנסות במגוון מוצרי טיפוח.


מהצד של בעלת הסטודיו: היא תגיע להתארח בפני לקוחות מכון היופי בסשן בו היא תדבר על 5 כללי הזהב להתמדה והנאה בספורט לאורך זמן.


אירוח הדדי שכזה או בכלל, כל סוג של שיתוף פעולה בין עסקים משלימים הוא תמיד יעיל, מביא חשיפה הדדית, מבורך וכמעט שלא עולה כסף.2. תאמצו את כל המגמות החדשות במדיה החברתית


עסק בתחום הכושר חייב להשתמש במדיה החברתית את זה כבר כולנו יודעים, והמדיה החברתית כל הזמן משתנה. מתמונות עברנו לוידאו, מוידאו לרוחב עברנו לוידאו לאורך, מסרטוני תדמית עברנו לסרטונים אותנטיים, מסרטונים ארוכים עברנו לסרטונים קצרים, יצירתיים והומוריסטיים וכך הלאה...המדיה כל הזמן משתנה ואיתה גם אנחנו.

תאמצו את השינוי ראשונים!עסק בתחום הכושר הוא עסק וויזואלי (להבדיל למשל מעורך דין או יועץ משכנתאות) ומהסיבה הזו גם קל יותר לשווק אותו. את זה אני יודע מהנסיון שלי עם שיווק של מאות עסקים בעשור האחרון ומכאן אני ממליץ בחום לאמץ כל פי'צר חדש, להתנסות במדיות חדשות, אפליקציות חדשות או כל עדכון אחרון שיוצא. בדרך כלל זה שווה יותר חשיפה.

3. תהיו תמנון כשזה מגיע לשיווק


המדיה החברתית היא כלי רב עוצמה להגעה ללקוחות פוטנציאליים וליצירת מעורבות עם לקוחות קיימים. אני לא מדבר על השיווק הממומן שלכם בעסק אלא דווקא על השיווק האורגני, זה שאתם יכולים וחייבים לעשות בעצמכם - והוא לא עולה לכם כסף.על מה כן חשוב להקפיד?


להקפיד על כך שאתם מעלים תוכן באופן פעיל מידי שבוע בכל אחרת מהפלטפורמות הבאות: פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק ואתם מתנסים מידי פעם באפשרויות השונות (תמונה עם טקסט / וידאו / רילסים / טרנדים / קרוסלה / סטורי).

צריכים רעיונות לרילסים מגניבים לעסקים ומאמנים בתחום הכושר? לחצו כאן בלינק וקבלו ממני קובץ עם עשרות רעיונות וסאונדים שיתאימו לרילסים הבאים שלכם.אני מאוד מאמין שכל בעל עסק בתחום הכושר חייב לייצר תוכן ברמה השבועית כדי להגיע לקהל חדש ולשמור על קשר עם הלקוחות הקיימים.


לא מצליחים לעלות תוכן בעצמכם? קחו חברת שיווק שתעזור לכם עם התוכן ותעלה אותו עבורכם.


3. תכננו את ההטבות לאורך השנה


אני לא אוהב להגיד את המילה 'מבצעים' כשזה מגיע לעסקים בעולם הכושר אבל הטבות אלו דרכים נהדרות למשוך לקוחות חדשים להתנסות בשירות או לעודד חזרה לקוחות עבר. אם העסק שלכם ב-100% אכלוס אז תשכחו ממה שכתבתי כאן, אבל אם זה לא המצב ויש לכם תמיד עוד מקום ללקוחות חדשים אז הטבות חכמות לאורך השנה יהיו דרכים מצוינות לצמיחה.

זה יכול לכלול הטבת כניסות חד פעמיות / הנחה מיוחדת על החודש הראשון / קבלת ערכת הצטרפות ייחודית / מכירה של חבילות מיוחדות למצטרפים במהלך חודש ההטבה ועוד.הטבת הצטרפות חייבת להיות חלק מאסטרטגיית השיווק שלכם וחשוב לתכנן אותה לאורך השנה כך שבכל חודש תהיה הטבה שונה ומיוחדת לכל מי שפונה אליכם בכל דרך אפשרית (פייסבוק / אינסטגרם / ווטסאפ / טיקטוק / דרך חברים).

4. השתמשו בשיווק דרך ניוזלטר


שיווק במייל זוהי דרך יעילה לשמור על קשר עם הלקוחות הנוכחיים והפוטנציאליים שלכם. תמורת 100 או 200 שקלים לחודש (בממוצע) תוכלו לנהל במערכת ניוזלטר את רשימות אנשי הקשר שלכם ולשלוח מייל למאות ולאלפי לקוחות (קיימים / לקוחות עבר / לקוחות פוטנציאליים) בלחיצה אחת.דרך שליחת ניוזלטר (שבועי / חודשי) תוכלו לשלוח טיפים, כתבות או הצעות להטבות חודשיות. אז כן, חשוב לי לשים על השולחן, אחוז הפתיחה של המיילים יכול לעמוד על 15-20% אחוזים בממוצע (על כל 100 אנשים אליהם נשלח המייל רק 15 או 20 אנשים יפתחו בפועל) אבל תצטרכו לעשות 2 דברים:


- להגדיל את כמות אנשי הקשר שלכם ברשימת התפוצה.

- לשלוח מיילים בעלי ערך (ועם כותרות ששווה לפתוח).לאורך זמן וככל שמספר האנשים ברשימות התפוצה שלכם יגדל, כך אחוז האנשים שייפתחו את המייל יגדל בהתאם, והתוצאות? גם כן בהתאם.כשיהיו לכם לדוגמא 1000 או 2000 אנשים שיקבלו את המיילים שלכם, גם כמה מאות אנשים שיפתחו את המייל ויטרחו לקרוא את מה שיש לכם להגיד זה הרבה ויכול להיות שווה לכם הרבה כסף.
5. סקירת האסטרטגיה השיווקית


בראש ובראשונה כשאני מתחיל לבנות אסטרטגיה שיווקית לשנה הקרובה, אני עושה זום אאווט ולוקח לעצמי כמה ימים כדי לעבור ולסקור מלמעלה את מאמצי השיווק הנוכחיים של העסק ואלו שפעלו לאורך השנה. אני עושה את זה כדי להעריך מה עבד טוב ומה ניתן לשפר. עובר על על המספרים, הפעולות והתוצאות.


ברגע שתתחילו בזה תוכלו לזהות הזדמנויות ולבצע את כל ההתאמות הנדרשות באסטרטגיית השיווק של העסק.
ייתכן ואתם לא מרוצים מהתוצאות של חברת השיווק שלכם או מהתדירות בה אתם מעלים מעלים תוכן - זה טוב וחשוב לדעת, אך במקביל גם חשוב לפעול. לדבר עם חברת השיווק, לעשות תיאום ציפיות, להחליף חברה וכמובן לייצר גאנט של תוכן חודשי שיכניס אתכם למחוייבות. רוצים גאנט כזה שיהיה לכם לדוגמא? שלחו לי כאן הודעה וקבלו ממני במתנה קובץ לשימושכם בחזרה.בהצלחה!


יש לכם שאלה? צריכים עזרה עם העסק שלכם?


לקבלת פרטים על שיווק דיגיטלי לעסקים בתחומי הכושר והספורט


להצטרפות לקבוצה הסגורה שלי בווטסאפ למאמנים ובעלי עסקים בתחום הכושרComments


bottom of page