top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

איך מייצרים צמיחה מתמשכת בעסקי כושר שמוכרים מנויים?
בעולם הכושר, כמו בכל עסק, יש שתי דלתות עיקריות: דלת הכניסה, שמכניסה לקוחות חדשים, ודלת היציאה, דרכה לקוחות עוזבים.


בתחילת דרכי, כאיש צעיר שהקים את מועדון הכושר הראשון שלו אי שם ב-2008, כל לקוח שעזב היה כמו סכין בלב עבורי. לקחתי את זה אישית, תוהה איפה טעיתי.אבל עם השנים והניסיון, הבנתי שאנשים עוזבים מסיבותיהם האישיות, לא בגללי. זה היה שינוי תפיסה משמעותי. למדתי לשחרר, להבין שאני לא יכול להציל את כולם, אבל אני כן יכול להשפיע על משך הזמן שהם נשארים איתי.
צמיחה של עסקי כושר


התובנה ששינתה אצלי הכל


גיליתי שבאמצעות שירות יוצא דופן, יחס אישי, מסגרת תומכת ודרבון לתוצאות של כל אחד מהלקוחות שלי אני יכול להאריך את "ערך חיי הלקוח" (LTV).


אני יכול להאריך את משך הזמן הממוצע שלקוח נשאר להתאמן אצלי במועדון ובכך להגדיל את ההכנסות השנתיות עם פחות מאמץ או מרדף תמידי אחר לקוחות חדשים.


זה נשמע פשוט, אבל כן, זה באמת פשוט - צריך רק הרבה רצון וכוונות.


חובה להכיר: LTV -ערך חיי לקוח


ה-LTV הוא קיצור של Lifetime Value באנגלית, ובעברית "ערך חיי לקוח". זהו מונח שיווקי שמתאר את סך הרווח הנקי הצפוי מלקוח לאורך כל התקופה שהוא לקוח של העסק. במילים פשוטות, זה אומר כמה כסף לקוח ממוצע משלם לעסק שלכם במהלך כל התקופה שהוא מתאמן במועדון או בסטודיו שלכם. לדוגמא: אם העלות למנוי היא 300 ש"ח לחודש ומשך חיי הלקוח הממוצע הוא 7 חודשים, אז ה-LTV הוא 2100 ש"ח (300 ש"ח * 7 חודשים).ככל שערך ה-LTV גבוה יותר, כך העסק מרוויח יותר מכל לקוח. חישוב ה-LTV עוזר לך להבין כמה כדאי להשקיע ברכישת לקוחות חדשים וכמה להשקיע בלקוחות קיימים (כדי להגדיל את ערך חיי הלקוח), ולקבל החלטות מושכלות לגבי תמחור, מבצעים ושיווק.זה לא רק שומר על דלת היציאה סגורה יותר, אלא גם מאפשר לי להשקיע יותר משאבים בצמיחה.


צמיחת עסקי כושר


יותר נכנסים, פחות יוצאים: ה-LTV כמאזן קלורי בעסקבואו נחשוב על ה-LTV (ערך חיי לקוח) כעל המאזן הקלורי של העסק שלנו. ככל שאנחנו משקיעים יותר בשירות יוצא דופן, יחס אישי, מסגרת תומכת והובלה לתוצאות, כך אנחנו "מאכילים" את הלקוחות שלנו בערך מוסף. זה גורם להם להישאר יותר זמן, בדיוק כמו שגירעון קלורי גורם לירידה במשקל.מצד שני, הזנחה של הלקוחות, שירות לקוי וחוסר תוצאות הם כמו צריכת קלוריות עודפת – גורמים ללקוחות "להשמין" ולעזוב.


לכן, חשוב לשמור על מאזן חיובי בעסק, להשקיע בלקוחות הקיימים, למשוך לקוחות חדשים ולהפחית את הנוטשים כדי להבטיח צמיחה מתמשכת.


צמיחה עסקית בתחום הכושראיך עושים את זה בפועל? חושבים על הלקוחות שלנו כאל ספורטאים!בדיוק כמו שספורטאי צריך תכנית אימונים ותזונה מותאמת אישית כדי להגיע לתוצאות, כך גם הלקוחות שלכם צריכים יחס אישי ותכנית מותאמת אישית כדי להגיע ליעדים שלהם ולהישאר אתכם לאורך זמן. זה מתחיל מבניית פרופיל אישי לכל לקוח, היכרות מעמיקה, התאמה של סגנונות האימונים, מעקב אחר התקדמות, בניית שירותים נלווים נוספים ופידבקים על בסיס חודשי. כן! בכל עסק, החל מעסקי לואו קוסט ועד עסקי פרימיום. כולם צריכים לחשוב על הלקוחות כאל ספורטאים.


קבלו בחינם את החוברת שכתבתי במדוייק בנושא זה - לא צריך להשאיר פרטים, רק לשלוח לי בלינק הודעה ושולח אליכם חזרה את החוברת:


השורה התחתונה היא פשוטה: עסק שרוצה לצמוח לא רק חייב לוודא כמה לקוחות חדשים מצטרפים אליו בכל חודש אלא לוודא כי בכל חודש נכנסים יותר לקוחות מאשר יוצאים. זה אולי נשמע מובן מאליו, אבל זה דורש אסטרטגיה מנצחת, שכוללת גם הבאת לקוחות חדשים וגם שמירה על הלקוחות הקיימים.


קסם אישי ואסטרטגיה מנצחת


זכרו: כל עסק הוא ייחודי, ומה שעובד בשבילי לא בהכרח יעבוד עבור אחרים. אבל אני מאמין שהשילוב של שינוי גישה (חשיבת ספורטאים), שירות מדהים, יחס אישי, תוצאות מוכחות וניהול לקוחות חכם הוא מתכון מנצח. זה מה שמאפשר לכל עסק לשמור על הדלת הנכונה פתוחה, ולסגור את הדלת השנייה, בדרך לצמיחה מתמשכת.


יש לכם שאלה? צריכים עזרה עם העסק שלכם?


 לקבלת פרטים על שיווק דיגיטלי לעסקים בתחומי הכושר והספורט


להצטרפות לקבוצה הסגורה שלי בווטסאפ למאמנים ובעלי עסקים בתחום הכושר

コメント


bottom of page