top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

בינה מלאכותית (AI) משנה את כללי המשחק בכדורגל ובספורט


שי אלנקרי AI בספורט


בעולם הכדורגל והספורט בכלל, בינה מלאכותית (AI) זה כבר לא מדע בדיוני. השימוש בכלי בינה מלאכותית בספורט כבר כאן, ומשנה את כללי המשחק החל מהאופן שבו שחקנים מתאמנים או משחקים, ועד לחווית הצפייה שלנו האוהדים– הכל מקבל טוויסט טכנולוגי חדש שמלהיב אותי לכתוב עליו.  


ביורו 2024, אליפות אירופה בכדורגל, נוכל לראות את ההשפעה של AI על כל היבט של המשחק, מהמגרש, השחקנים, המאמנים ועד למסכים בבית.


בואו נצלול יחד לתוך שלושת השדרוגים המשמעותיים ביותר שה-AI מביאה לעולם הכדורגל.


AI בספורט


מהפכת הנתונים: ה-AI הופך כל בעיטה למדע מדויק


הבינה המלאכותית בשירות עולם הספורט היא כמו מאמן-על שיכול לנתח כל צעד על המגרש, כל בעיטה, כל מסירה, וכל החלטה של שחקן. המידע הזה הוא אוצר של ממש למאמנים, שבעזרתו יכולים לבנות אסטרטגיות מנצחות, ולשחקנים, שיכולים לשפר ביצועים לרמות שלא הכרנו בעבר. 


AI כדורגל


בשימוש כלי בינה מלאכותית AI, ניתן לזהות דפוסים חבויים במשחק, לחזות מהלכים של הקבוצה היריבה, להציע חילופים אופטימליים בזמן אמת, להתאים את תוכנית האימונים של כל שחקן באופן אישי ואפילו להתריע על פציעות פוטנציאליות לפני שהן מתרחשות. 


חברת Zone7 משתמשת ב-AI כדי לנתח נתוני עומס של שחקנים ולזהות סיכונים לפציעות, ובכך עוזרת לקבוצות למנוע פציעות ולשמור על שחקנים כשירים לאורך זמן.


AI בכדורגל


כדורגל ב-360 מעלות: AI פותחת עולם חדש של צפייהבאמצעות הבינה המלאכותית אפשר יהיה להפוך את הצפייה במשחקים לחוויה אחרת לגמרי. חברות ענק כמו מיקרוסופט ואורקל חברו לקבוצות וליגות מובילות כדי להפוך את חווית הצפייה לאישית, אינטראקטיבית ובלתי נשכחת. תארו לעצמכם שאתם יכולים לבחור את זווית הצפייה במשחק, לקבל סטטיסטיקות בזמן אמת על כל שחקן, ואפילו להזמין אוכל ושתייה מהטלפון מבלי לפספס רגע מהאקשן. חברת WSC Sports מישראל משתמשת ב-AI כדי ליצור באופן אוטומטי תקצירי משחקים מותאמים אישית עבור כל אוהד, בהתאם להעדפותיו והקבוצות שהוא אוהד.AI בספורט


אצטדיון לכל החושים: האצטדיון הופך לחכם יותרדמיינו לעצמכם אצטדיון שיודע מה אתם רוצים לפני שאתם בכלל יודעים. מושבים שמזמינים לכם אוכל ושתייה בדקה הקבועה בה אתם נהיים רעבים, מצלמות שיודעות בדיוק איזה זווית של שער פספסתם, ומסכים שמציגים נתונים בזמן אמת על כל שחקן ושחקן. AI SPORT

זה לא מדע בדיוני, זה אצטדיון חכם, ועם בינה מלאכותית אין גבול למה שאפשר עוד לעשות.


אצטדיונים כאלה לא רק ישפרו את חווית הצפייה, אלא גם יוכלו לנהל את התנועה והבטיחות של הקהל בצורה יעילה יותר. לדוגמא חברת Cisco פיתחה מערכת לניהול אצטדיונים חכמים, וחברת STADICOM הישראלית הופכת כל אצטדיון רגיל לאצטדיון חכם עם חוויית צפייה טובה יותר לאוהדים, מעורבות והגדלת ההכנסה של הקבוצה.
אצטדיון כדורגל AI חכם


אתגרים ואתיקה


כמו בכל טכנולוגיה, גם ל-AI יש צד שני. איך שומרים על פרטיות המידע? איך מוודאים שהיא לא יוצרת אפליה? ארגונים כמו Fair Play for AI in Sports פועלים לקדם שימוש אתי והוגן ב-AI בספורט, ומנסחים קווים מנחים ותקנים כדי להבטיח שהטכנולוגיה לא תפגע באיש.


SOCCER AI


ב-Commonwealth Secretariat, ארגון המאגד מדינות מכל העולם, הבינו את הפוטנציאל העצום של AI בספורט, והקימו את ה-Commonwealth Artificial Intelligence Consortium (CAIC). היוזמה הזאת היא מרכז ידע ומחקר בינלאומי, שמטרתו לעזור למדינות לפתח את תחום ה-AI בספורט בצורה אחראית ואפקטיבית, תוך שמירה על ערכים כמו הגינות, שוויון וכבוד לזכויות הפרט.


בינה מלאכותית (AI) היא לא רק העתיד של הספורט, היא ההווה. עם יורו 2024 בפתח, אנחנו נרגיש את ההשפעה הטכנולוגית שתהפוך כל משחק, כנראה...לחוויה בלתי נשכחת.יש לכם שאלה?
 לקבלת פרטים על שיווק דיגיטלי לעסקים בתחומי הכושר והספורט


להצטרפות לקבוצה הסגורה שלי בווטסאפ לבעלי עסקי כושר וספורט


Comments


bottom of page