top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

הקפאות וביטולים בזמן מלחמה: איך פועלים?הקפאות וביטולים בזמן מלחמה


תקופה לא פשוטה לכולנו ומאמין שגם אותה נעבור במהרה.


מאז פרוץ המלחמה ב-7.10.23 כל המדינה נכנסה לטראומה, והטראומה הזו גם חלחלה לכל עסק ועסק בישראל. מלבד מאמצי ההסברה הרבים שאני עושה או דאגה לחיילים בחזית, חשוב לי לדאוג ולעזור גם לקהילה שלי, קהילת עסקי הכושר והספורט בישראל שנמצאת באי וודאות.מה עושים עסקים סגורים?


במידה והעסק שלכם סגור ואתם נמצאים באזורים החמים / קו העימות של המלחמה, אני מציע בעיקר להתעסק בהרמת המורל בקרב המשפחה הקרובה, להעצים, לחבק, לחפש פעילויות שמוציאות מהשגרה ואולי גם להעביר אימונים באונליין ללקוחות מרחוק (מאוד תלוי במצב הנפשי / המשפחתי / ילדים על הראש וכו').


אם יש קצת זמן, הייתי עובד במקביל על כל הדברים בעסק להם לא הצלחתם להגיע מעולם. אפילו שעה ביום. זה יעשה לכם טוב.מה עושים עסקים שפתוחים חלקית?


עובדים על העסק, מחבקים את המשפחה, מחפשים שגרה חלקית ובמקביל נותנים מענה לכל הלקוחות שזקוקים לכם, גם אם רק במתכונת חלקית. נסו גם להשתמש בעסק כדי לעשות טוב (לאסוף תרומות / לחבר בין מי שצריך עזרה וכו').מה עושים עסקים שפתוחים חלקית?


עושים טוב לסביבה, עושים טוב ללקוחות הקיימים, מציעים הזמנות לאימונים חינם לתושבי הדרום והצפון ומשתמשים בעסק כדי לעשות טוב (לאסוף תרומות / לחבר בין מי שצריך עזרה וכו').


אני רוצה בעיקר לעשות לכם סדר ולתת כמה רעיונות מיידיים על איך לפעול לנוכח הבקשות הרבות להקפאות או ביטולים מצד לקוחות הסטודיו, חדר הכושר או הקאנטרי קלאב:הקפאות וביטולים בזמן מלחמה


רעיונות להקפאות או ביטולים שניתן להציע בתקופת המלחמה1. אופציית צבירת אימונים


צבירת אימונים בהתאם למסלול בו נמצאים. הרעיון כאן מתייחס לסטודיואים ולעסקים אשר עובדים עם מסלולי כניסות שבועיות של 1/2/3/4 פעמים בשבוע (לא מתאים למועדוני כושר או לעסקים שמוכרים מסלולים ללא הגבלה).


בואו ניקח דוגמא:


לקוח שנמצא על מסלול של 2 אימונים בשבוע שיחסיר בגלל הלחימה 3 או 4 שבועות (בתקווה שלא יימשך מעבר) יוכל לצבור ולקבל 6 או 8 כניסות לשימושו ובכך להשלים את האימונים לאורך השנה.


במקום שנעצור את התשלום, נאפשר ללקוח לקבל את הכניסות שהפסיד בתום הלחימה.


זה נעשה ככה בחוגי ילדים כאשר ישנם ביטולים מצד מפעיל החוג או בעקבות ביטולי חגים / גשמים ושאר אילוצים...


המודל הזה מאפשר לעסק לא להיפגע תזרימית.
2. אופציית השלמת פרק זמן ההקפאה במועד מאוחר יותר


המודל הזה דומה למודל הקודם ומתאים למקומות שמוכרים מנויים ללא הגבלה (מועדוני כושר / סטודיו / קאנטרי).


במקום לעצור את התשלום אנחנו מאפשרים ללקוח לצבור את משך תקופת המלחמה ומחזירים ללקוח את הזמן הזה (שבוע / שבועיים / חודש או יותר) בתום תקופת המנוי. כלומר, ביום שהלקוח יבטל את המנוי יישאר לזכותו התקופה שהוקפאה בעקבות המלחמה.הקפאות וביטולים סטודיו לכושר

3. אופציית אימוני אונליין


אני לא צריך להרחיב על זה יותר מידי כי אתם כבר יודעים. פשוט תעבירו את הפעילות שלכם לבתים של האנשים. אנשים באמת נמצאים הרבה בבתים והם צריכים את זה.


תנו לאנשים 2-4 אימונים בכל יום מהבית ב-Live כחלק מהשירות שלכם שניתן למשך תקופת הלחימה - פשוט העבירו אימונים מהבית ובכך ייתכן ולא תצטרכו לעצור את התשלומים (כל עוד אתם באמת מספקים להם שירות).


למי שיש תכניות אונליין מובנות ומוכנות ניתן להשתמש בהם כדי לאפשר לאנשים בנוסף גם להתאמן מעבר לשעות פעילות ׳בלייב׳.


אימוני כושר באונליין

למה Live ולא אימונים מוקלטים?


בתקופה הזו אנשים רוצים לשמוע אתכם עכשיו, הם רוצים שתשאלו אותם לשלומם, תהיו רלוונטיים עם המצב היומיומי ואל תספקו להם קטעי אימון שהוקלטו לפני כמה ימים או מתקופת הקורונה.


זה בסדר לשלוח סרטוני וידאו שהוקלטו בעבר אבל רק כחלק משלים (למי שפספס או שרוצה לעשות בזמנו האישי) ולא כתחליף לשירות שעליו אתם גובים (ואם אתם רוצים להמשיך לגבות).4. אופציית הקפאה קצובה והערכת מצב


מקפיאים בשלב ראשון לכולם למשך שבועיים. במידה וחוזרים לפני - הללויה.

מפשירים הקפאה וחוזרים לפעילות.במידה ובתום השבועיים הלחימה ממשיכה, ממשיכים גם את ההקפאה ל-7-14 ימים נוספים וכך הלאה. מקפיאים ומעריכים מצב כל שבוע או שבועיים.


במקרה זה, לא עוצרים את הוראת הקבע אלא דואגים להשלים לכולם במתכונת צבירת כניסות (אופציה ראשונה) או אופציית צבירת זמן ההקפאה (אופציה שניה).הקפאות וביטולים בזמן מלחמה


5. עצירת המנוי וחידושו אוטומטי בעת החזרה


האפשרות הזו (שגם פוגעת בתזרים) היא עצירת המנוי לגמרי (עצירת הוראת הקבע) וחזרה של החיוב המתחדש (הוראת הקבע) מיד לאחר סיום הלחימה בצורה אוטומטית בצירוף שליחת הודעה אוטומטית שהעסק חזר לפעילות ומחכים ללקוח/ה באימונים.


המצב הזה אמנם פוגע בתזרים אבל נותן פתרון למי שרוצה לבטל ללא הפעלת סעיף חודש ביטול ובכך מרוויחים את הלקוח במיידית כאשר חוזרים לפעילות מלאה (ללא הצורך למכור לו מחדש) אלא פשוט מעדכנים כשחוזרים לפעילות, מפעילים את המנוי אוטומטית מחדש ומחכים לו / לה במועדון.
אבל מה עושים אם לקוח מתעקש לעצור את המנוי ללא כל תנאי? לבטל? לעצור חיובים? להקפיא?


אין לזה תשובה חד משמעית, תפעלו על פי שיקול דעת.

אל תילחצו, שמרו על אווירה רגועה כשאתם מטפלים בלקוחות ותחזקו את המורל שלכם ושל המשפחה שלכם.בהצלחה לכולם! כאן לכל דבר, לכל אחד ואחת, לכל עסק ובכל שעה!יש לכם שאלה? צריכים עזרה עם העסק בימים אלה של המלחמה? תרגישו חופשי

להצטרפות לחמ"ל העסקים ולקבוצה בווטסאפ לבעלי עסקים בתחום הכושר


לקבלת פרטים על שיווק דיגיטלי לעסקים בתחומי הכושר והספורט

コメント


bottom of page