top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

יזמי כושר וספורט: 10 עקרונות הצלחה
בעשור האחרון עבדתי עם יותר מ-1200 בעלי עסקים, כמו שאתם וודאי יודעים, אך ורק מתעשיית הכושר בארץ ובעולם. עבדתי עם מנהלי מועדונים, מאמני כושר, בעלי סטודיואים, קאנטרי קלאב ויזמי ספורט. הבחנתי בלא מעט דפוסי הצלחה שחזרו על עצמם אצל בעל העסק או המנהל המוביל והיו למעשה הגורם העיקרי להצלחת העסק.


התמזל מזלי ויכולתי לעקוב לאורך השנים אחר הצלחתם ולהבין מקרוב 'מה היה שם?'.

מתוך עשרות דפוסים ועקרונות בחרתי לשתף אתכם ב-10 העיקריים שחוזרים אצל רוב העסקים המצליחים בתחום הכושר בארץ...ובעולם.


1. הם אוהבים את עצמם - אוהבים מאוד. הדימוי העצמי שלהם גבוה וזה עניין חשוב וקריטי ביותר.2. יש להם חזון ארוך טווח - הם יודעים איפה העסק יהיה בעוד שנה ובעוד 3 שנים במדוייק.3. יש להם אמונה חזקה בעצמם - הם יודעים מי הם ומה הם שווים. אי אפשר לערער אותם.


4. הם לא מסתכלים על אחרים - לא מעניין אותם מה אחרים עושים ואיך. הם מתמקדים בלהיות הגרסא הכי טובה של עצמם. ואם כבר מסתכלים על אחרים, זה רק בכדי לשאוב השראה או להבין איך לעשות את הדברים טוב יותר.5. הם מוכנים לעבוד קשה - מוכנים להפשיל שרוולים ולעשות פעולות מאסיביות בעסק ככל שיידרש. זו לא סתם קלישאה. זו האמת. אני רואה לדוגמא את האנשים שנוסעים אליי פעמיים בחודש מאילת או קריית שמונה למרכז הארץ (אפילו בימים אלו כשאפשר להיפגש בזום), יוצאים ב-6:00 בבוקר גם אם צריך כדי להגיע ב-10:00 לפגישת עבודה. כאן אני כבר מבין מה הם מוכנים לעשות כדי להצליח.

6. הם עובדים בשיווק יומיומי - שיווק מבחינתם זו לא מעמסה אלא דרך להשפיע על אורח החיים של אנשים. הם מבינים כי כדי להשפיע על אנשים ולעזור להם הם חייבים לייצר פעולות שיווקיות ומלאות ערך יותר מאשר להסתמך רק על ממליצים (חבר מביא חבר). הם לא מתעייפים מזה כי הם רואים בפלטפורמות השיווק את האמצעי שעוזר להם לגעת ביותר אנשים.


7. הם תמיד מחפשים את הדבר הבא - האימון החדש, השיטה החדשה, האביזר החדש, המחקר החדש, האסטרטגיה העסקית החדשה. הם לא מוכנים להיתקע שנה אחת מאחור. במונחים של היום, אם נקפיא אדם למשך שנתיים, כשהוא ייצא הוא עלול להיות כבר לא רלוונטי.

8. הם מנהלים נכון את האנרגיה שלהם - לא נותנים לכל דבר להיכנס ולהפריע להם. מנטרלים התראות בטלפון, קובעים שיחות טלפון (ולא בספונטניות) ויודעים בעיקר להגיד לא (לא להצעות עסקיות / לשיחות סרק / לשואבי אנרגיה ועוד). ניהול האנרגיה שלנו חשוב לא פחות מניהול הזמן שלנו ואלו משתלבים זה בזה.


9. הם נמצאים בשליטה בכל פרמטר בעסק - הם יודעים להוציא כל דוח וכל נתון שאני מבקש מהם תוך 10 שניות. הם לא מתנערים ואומרים 'זה לא בתחום אחריותי' או 'אני אשאל את איש המכירות', הם בפוקוס ובאחריות מלאה על הכל - הם יודעים כמה לידים הגיעו אתמול וכמה מכירות בוצעו היום - וכך בכל יום, כל עוד הם הבעלים או המנכ"לים של העסק שלהם.


10. הם מתעלמים מדעותיהם של אחרים - לא מעניין אותם מה אחרים יחשבו עליהם אם יעשו את X או את Y. מהסיבה הזו הם לא מפחדים לקחת סיכונים או לטעות.
יש לכם שאלה? צריכים עזרה עם העסק שלכם?
להצטרפות לקבוצה הסגורה
לקבוצת ווטסאפ סגורה לעסקים בתחום הכושר והספורט
Comments


bottom of page