top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

כשמועדון הכושר צריך ריענון: 5 סימני אזהרה5 סימני אזהרה של מועדון כושר


ישנן מספר סיבות מדוע מועדון כושר או סטודיו זקוק לריענון בעסק ברמה המיידית ולמצוא במקביל דרכים להגדלת הכנסות או להפחתת עלויות. אלו הן חמשת סימני האזהרה לכך שהעסק שלך זקוק לריפרש עוד השנה.
1. אתם לא מסתגלים לקצב השינוי שהתחום עובר


עד לא מזמן פעלה בישראל רשת סטודיואים שנסגרה. עבדתי עם הרשת אי שם ב-2019 (לפני הקורונה) וכבר אז הבנתי את הבעיות.


הרשת נסגרה מסיבה מאוד פשוטה: היא לא הצליחה להדביק את הפער, להתחדש, להמציא את עצמה מחדש ולהתעדכן בקצב השינויים המהיר שהתחום עובר.


היא לא הסתגלה לטרנדים ולמגמות ונשארה מאחור. את הסוף כולם יודעים.


אם נכניס בעל עסק למקפיא היום ונוציא אותו בעוד 12 חודשים הוא ירגיש שהוא דינוזאור.

כל עסק בתחום הכושר חייב להסתגל לקצב השינויים המהיר של הטרנדים בתעשייה כדי לחדש, לגוון ובכך לשמר את הלקוחות לטווח ארוך יותר.


אם אתם לא מתעדכנים ברמה החודשית בכל מה שחדש בתעשייה, ולא הכנסתם שום בשורה חדשה לעסק כבר יותר משנה, זה הזמן לחשב מסלול מחדש ולעשות ריפרש גם בגזרה הזו.חדר כושר

2. ירידה בכמות המנויים או בנוכחות שיעורים


אם מספר הלקוחות או המשתתפים בשיעורי הסטודיו אצלכם במועדון יורד בהתמדה מידי חודש ובצורה שאינה משקפת את הממוצע השנתי (או של ארבעת החודשים האחרונים), זהו סימן שהעסק צריך ריענון פנימי דחוף. זה הזמן לנסות ולנתח את סיבות הנטישה או את סיבות הירידה בנוכחות השיעורים כדי לתת מענה מיידי.


ייתכן גם והעסק צריך ריענון באסטרטגיה העסקית והשיווקית שלו כדי להישאר תחרותי ולמשוך לקוחות חדשים. תהיו חייבים להיות עם האצבע על הדופק ברמה החודשית ולהוציא דוחות נוכחות ודוחות נטישה דרך מערכת ניהול הלקוחות כדי להבין את הירידה במספרים ולהגיב מהר.3. ציוד לא תקין


אם בשנה האחרונה אתם מניחים יותר ויותר את השלט 'לא תקין' במועדון כושר על יותר ממכשיר אחד או מתנצלים בפני לקוחות בסטודיו על בלאי או חוסרים של ציוד בתדירות גבוהה, זה הזמן להתחיל לחשוב על ריפרש בצורה דחופה.מועדוני כושר וסטודיו'ס מסתמכים על ציוד איכותי ומתוחזק היטב כדי לספק חווית אימון מהנה ויעילה ללקוחות. אם הציוד בעסק ישן, פגום, חסר או אינו עונה עוד על צרכי הלקוחות, ייתכן שהגיע הזמן להשקיע בציוד חדש.


ריענון ציוד כושר בחדרי כושר וסטודיו


4. מידת שביעות רצון נמוכה

אם הלקוחות אינם מרוצים באופן עקבי מהשירותים או המתקנים אצלכם בעסק ומתלוננים הרבה על בעיות חוזרות כמו נקיון, גיוון שיעורים, צוות הדרכה לא מספיק טוב, תאורה או אפילו מוזיקה (חזקה / חלשה / לא נעימה) זה בהחלט יכול להיות סימן לכך שהעסק צריך לבצע כמה שינויים כדי לשפר את חווית הלקוח. חווית הלקוח מבחינתי היא מעל הכל והיא כוללת כמעט את כל החושים (ראייה, שמיעה, ריח, ומישוש) זה יכול לכלול דברים כמו חידוש או הוספה של ציוד כושר חדש, הוספת שיעורים חדשים, החלפת צוות הדרכה, אירוח של מדריכים אורחים, הוספת שירותים חדשים או שיפור שירות הלקוחות.שביעות רצון לקוחות חדר כושר


5. אתם נמצאים במאבקים פיננסיים


אם מועדון הכושר או הסטודיו שלכם חווה מאבקים פיננסיים מחודש לחודש או בזמן שמגיע הרגע של הדיווח למע"מ אתם לא יודעים מאיפה לשלם אותו, זה סימן שאתם צריכים לרענן את האסטרטגיה העסקית של העסק כדי שהוא יוכל להיות בעל זכות קיום כלכלית.


זה יכול להיות כרוך במציאת דרכים להגדלת ההכנסות כמו הכנסת 'קונספט' חדש לעסק, שיעורים חדשים, אביזרים חדשים, מיתוג מחדש או ליווי עסקי.


במקביל תצטרכו למצוא דרכים להוזלת עלויות, כמו מעבר על כל הוצאות העסק, ייעול הפעילות, ניהול משא ומתן עם ספקים והורדת שירותים עליהם ניתן לוותר.מאבקים כלכליים של עסקים בתחום הכושר


בשורה התחתונה


עולם הכושר מתקדם במהירות ועל כל בעל עסק בענף להיות עם האצבע על הדופק, לבצע פעולות מניעה ולקטוע מגמות שליליות, כאן ועכשיו בצורה המהירה ביותר.


בהצלחה!יש לכם שאלה? צריכים עזרה עם העסק שלכם?
לקבלת פרטים על שיווק דיגיטלי לעסקים בתחומי הכושר והספורטלהצטרפות לקבוצה הסגורה שלי בווטסאפ למאמנים ובעלי עסקים בתחום הכושר


Comments


bottom of page