top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

עונת הקיץ: 5 רעיונות לקידום ושיווק עסקים בתחום הכושר


שיווק בתחום הכושר

עונת הקיץ לעסקים בתחום הכושר יכולה להיות נפלאה וחזקה, אבל יכולה להיות גם חלשה. כן כן. יש עסקים שטסים למעלה בתקופה הזו ויש כאלה שמרגישים שהעסק שלהם רק בירידה.


פגשתי וראיתי את שני סוגי העסקים. אז במה זה באמת תלוי?


הכל מתחיל ונגמר בצורת ההתייחסות והפעולות של בעל העסק.

במילה אחת: מיינדסט!


אם נותנים ללקוחות שלנו להיכנס לנו לראש ולשתול את התירוצים שלהם לחודשי הקיץ - אנחנו מתחילים להאמין במה שהם טוענים, ואז אנחנו מראש מרימים ידיים. מפסיקים את הפרסום, מורידים את הרגל מהגז ומקבלים בהכנעה 'את התקופה'...

הקיץ כמו רוב חודשי השנה הוא הזדמנות נהדרת לשיווק וקידום העסק ולגיוס של מתאמנים חדשים. בכתבה הבאה הבאתי 5 רעיונות שעובדים נהדר מנסיוני בעבודה עם עסקים בתחום.עונת הקיץ: 5 רעיונות שיעזרו לכם בשיווק עסקים בתחום הכושר
1. צרו חבילות קיץ מיוחדות


אחד הדברים שעובדים לנו בכל שנה כל פעם מחדש אלו חבילות קיץ מיוחדות של 8 או 12 שבועות (חודשיים / שלושה) במחיר מיוחד או בהנחה עבור החודשיים או לשלושת החודשים הראשונים.


ברגע שמורידים מלקוחות פוטנציאליים את החשש להיכנס למשהו 'ארוך טווח' (אפילו אם המנויים אצלכם מתחדשים) ונותנים להם את ההבנה שאפשר גם להגיע אליכם 'לפרוייקט קיץ' הבחירה שלהם נעשית פשוטה יותר.


ברגע שיגיעו אליכם 'לפרוייקט קיץ', אתם כבר תפזרו את הקסם שלכם ותדאגו שימשיכו אתכם להמשך השנה.


סומך עליכם!


שיווק עסקים בכושר


2. צרו אירוע באווירה של קיץ ב-100%


צרו אירוע קיץ (רצוי בחוף הים או בבריכה), ובמידה ולא מסתדר בים או בבריכה אז מומלץ ליצור את האירוע עם מוטיבים הקשורים לקיץ אצלכם בעסק (שמש / מים / שיזוף / פירות / קוקטיילים וכו').


אירוע קיץ תמיד עושה את זה ללקוחות. הלקוחות הקיימים ישמחו לשתף את כל החברים שלהם באירוע בו הם נמצאים (שיתופים בסטורי / ברשתות / בווטאסאפ ועוד) ומבחינתכם זה שיווק לכל דבר ועניין. ממליץ בחום לתקצב את זה לפני שנכנסים ובונים אירוע.


גם מהצד של הלקוחות הפוטנציאליים תוכלו להרוויח, אנשים שמתאמנים במקום אחר או שלא מתאמנים בכלל ויחשפו אליכם, ישמחו תמיד להתחבר לעסקים שמייצרים FUN רלוונטי (קיץ).


תשווקו את האירוע ללקוחות שלכם לפחות 7-10 ימים לפני וכמובן דאגו לצילומים ולאיסוף חומרים כדי שתוכלו לייצר סרטון / סרטוני סיכום מהאירוע שיעשו חשק לכולם לבוא להתאמן אצלכם.


שיווק עסקים בכושר3. צרו את סדרת סודות ההצלחה לקיץ חטוב

(או איך שלא תרצו לקרוא לזה)


האתגר במהלך חודשי הקיץ הוא ההתמדה בפעילות. אנשים נוסעים / חוזרים / ילדים / קייטנות / חופשות ועוד הרבה סיבות...בתאכלס' בממוצע זה מסתכם אולי ב-7 ימים בממוצע שהישראלי נעדר לגמרי, כך 'שהפחות מכורים' רק יחפשו תירוצים איך להעדר למשך 70 ימים!


המפתח להתמדה הוא שמירה תמיד על רלוונטיות. רלוונטיות אל מול הלקוחות הקיימים ואל מול הלקוחות הפוטנציאליים.


תעבדו על תוכן חזק ורלוונטי לתקופת הקיץ שיהיה סוג של סדרה הכוללת טיפים / סרטוני וידאו / רילסים קצרים (10 פיסות תוכן שונות) תנו לזה שם רלוונטי בסגנון של:

STRONG SUMMER TIPS

עם טיפים ועצות שתעלו לפחות פעם או פעמיים בשבוע לשמירה על כושר ובריאות במהלך חודשי הקיץ על אף כל האתגרים הקיימים.


תבנו את התוכן ONCE, תפיקו, תצלמו, תערכו ותדאגו שיעלה לאוויר במדיות השונות לאורך הקיץ.

שיווק עסקי כושר


שמרו על הרלוונטיות. הלקוחות הקיימים שלכם יעריכו את זה, אתם תעזרו להם לאמץ את הטיפים ובכך להתמיד יותר ולשים את התירוצים בצד.


במקביל זה יאפשר לכם לבנות מערכת יחסים עם לקוחות 'קרים' שטרם באו אתכם באינטראקציה בעבר - ויבינו שאתם הפתרון עבורם במיוחד עכשיו: בקיץ.
4. תכנית BOOST מיוחדת לקיץ


הציעו חבילה מיוחדת במתכונת של סדנא קצרה של 21 יום או 6 שבועות עבור לקוחות חדשים בלבד שנרשמים במהלך יולי / אוגוסט. מנסיוני בשיווק עסקים בתחום הכושר, זה תמיד נותן BOOST של מתעניינים ולידים בתקופת הקיץ.


תכנית הקיץ גם יכולה לכלול מגבת ובקבוק במתנה, תכנית תזונה ואולי גם מעקב שקילות שבועי. משהו שייתן BOOST ראשוני שממנו יהיה ניתן לייצר לקוחות מתמידים בהמשך. צרו לזה פרסום יפה, שווקו את זה במתכונת מוגבלת של מספר יחידות ותאריך תפוגה, לדוגמא: ל-20 הראשונים או עד ה-30.7 - וצאו לדרך!שיווק עסקי כושר וספורט5. מסלול קיץ + חודש החגים במתנה


בהמשך לרעיונות קודמים של יצירת מסלול קיץ ייחודי קצר לחודשיים או שלושה במחיר מיוחד, כאן למעשה תציעו מסלול קיץ של 3 חודשים בתוספת של חודש מתנה. כלומר 3+1.


למה חודש מתנה? באמצע ספטמבר 2023 אנחנו נכנסים לתקופת החגים (חגי תשרי). החל מתחילת ספטמבר אתם עשויים לשמוע: 'דברו איתי אחרי החגים'. דווקא מהסיבה הזו, אפשר לדאוג שלקוחות חדשים יתחילו להתאמן אצלכם לאורך הקיץ אל תוך תקופת החגים.


שיווק עסקי כושר וספורט


מרבית האנשים 'הלא מתאמנים' בצורה סדירה עשויים לא לרצות להיכנס לחבילת קיץ של 3 חודשים לדוגמא כי אז במהלך החודש האחרון של המנוי שלהם יהיו בתקופת החגים. תקופת 'התירוצים'. אנשים מחשבים הכל...


מהסיבה הזו, תוכלו לאפשר להם 'את חודש החגים ללא חיוב' כך שישלמו עבור 3 חודשים, בחודש הרביעי לא יחויבו, ולאחר מכן (החל מחודש חמישי ואילך) ימשיכו במתכונת של חיוב חודשי מתחדש.יש לכם שאלה? צריכים עזרה עם העסק שלכם?
לקבלת פרטים על שיווק דיגיטלי לעסקים בתחומי הכושר והספורטלהצטרפות לקבוצה הסגורה שלי בווטסאפ למאמנים ובעלי עסקים בתחום הכושרComments


bottom of page