top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

מכים את החום: 8 דרכים לשיווק עסקי כושר באוגוסט


שיווק בתחום הכושר

בזמן שהשמש הישראלית נמצאת בשיאה כאן אצלנו באוגוסט, עסקים רבים בתעשיית הכושר מתמודדים עם אתגר לא פשוט של צירוף לקוחות חדשים או שימור לקוחות קיימים שנמצאים בחופשה, מרגישים 'עצלנות' בגלל הילדים או בגלל החום הלוהט.עם זאת, ומהנסיון שלי, עסקים בתחום הכושר שלא מורידים את הרגל מהגז גם ביולי וגם באוגוסט רואים בהחלט את התוצאות המטורפות בספטמבר. אם בא לכם לראות סרטון קצר שלי משנה שעברה של איך גרמתי לעסקים באוגוסט להפוך אותו לחודש הטוב בשנה אז זה הקישור שלכם.


אסור בתקופה זו להפסיק לשווק או לייצר פעולות מקדמות בעסק בכדי שתוכלו ליהנות מהפירות כבר החודש ובהמשך חודשי השנה.


הורדתם רגל מהגז באוגוסט? תרגישו את זה בספטמבר ובאוקטובר.


בשביל שזה לא יקרה, הנה לכם כמה רעיונות שתוכלו לעשות החל מהיום כדי לתקוף את החודש מבחינה שיווקית בצורה הטובה ביותר ולייצר קרקע נהדרת להמשך השנה.שיווק בתחום הספורט והכושרמה עושים ומה משווקים החודש? הנה 8 רעיונות:1. שבוע האהבה


פותחים את אוגוסט כבר ב-1.8.23 עם ט"ו באב. זה לוקח אותנו לאפשרות לשווק את תחילת אוגוסט כבר כשבוע האהבה. כן, ממש כל השבוע עד ה-8.8 ישווק כשבוע אהבה!


תוכלו לקיים יום אימונים בסימן יום האהבה בקרב מתאמני המקום ובכך לייצר תוכן (תמונות וסרטונים) שיראו לסביבה, ללקוחות הקיימים והפוטנציאליים כי:

"כאן עובדים חזק גם בחודש אוגוסט".


בנוסף תוכלו לייצר קמפיין "אהבה" ללקוחות עבר עם הטבה שווה לרגל ט"ו באב (שבוע מתנה / ללא דמי הצטרפות / 2-3 אימונים במתנה וכו').


המטרה: לייצר פעולות כדי לגייס לקוחות דרך לקוחות עבר.


שיווק עסקי כושר


2. בחודש אוגוסט שימו זרקור על לקוחות קיימים


הציגו סיפורי הצלחה וטרנספורמציות של הלקוחות שלכם באתר האינטרנט (במידה ויש) ובפלטפורמות המדיה החברתית השונות (פייסבוק / אינסטגרם /טיקטוק).


כשאני רושם 'זרקור' על לקוחות קיימים אני לא מתכוון שתחפשו תמונות של לפני אחרי ותשימו אותם, ובטח גם לא סרטון בנאלי שהלקוח מדבר למיקרופון קטן וממליץ עליכם...זה לא הכיוון.


הנה 3 רעיונות


- תעשו כתבה על 2-3 לקוחות טובים ומסויימים, תספרו שם את סיפור ההתמדה וההצלחה שלהם בשילוב תמונות.


- תעשו סרטון וידאו קצר של 2-3 לקוחות שעברו אתכם תהליך, נסו לשלב סרטונים מאימונים מתחילת הדרך אצלכם ועד היום יחד עם התוצאות שהושגו.

נסו אולי גם לשלב קצת נתונים אינפורמטיביים לגבי משקל או היקפים שירדו. עשו את זה בצורה שונה ומסקרנת.


- תעשו רילסים קצרים ומגניבים עם 2-3 לקוחות בשילוב עריכה קצרה של לפני ואחרי בדרך יצירתית. בדגש על יצירתית ושונה.שיווק עסק בתחום הכושר

לשים זרקור על לקוח קיים, לא רק יגביר את המוטיבציה בקרב הלקוחות הקיימים אלא גם יראה את היעילות של האימונים אצלכם בפני הלקוחות הפוטנציאליים.


3. קמפיין תוכן מים מים בששון


הישראלים שותים בממוצע כ- 7-8 כוסות מים ביום. כ-6.7 כוסות מים בחורף לעומת 9.4 כוסות בקיץ. הפרש של 40% בין התקופות.שיווק בתחום הכושר יכול להתחיל גם בתוכן טוב. השיקו קמפיין מים בקרב הלקוחות הקיימים כדי ללמד אותם על החשיבות של צריכת מים לגופנו במהלך החודשים החמים. תנו בקבוקי מים במתנה או מכרו אותם במחיר מיוחד (ואפשר גם במהדורה מיוחדת ומוגבלת). התוכן האינפורמטיבי שתוכלו לייצר הוא גדול ובעל ערך גם ללקוחות הקיימים ובהחלט גם ללקוחות הפוטנציאליים.


שיווק עסק בתחום הספורט


4. קמפיין כושר משפחתי


קדמו את כל נושא הכושר המשפחתי על ידי כך שתציעו חבילות או אימונים מיוחדים לאורך אוגוסט שמיועדים לכל המשפחה. כן, זה לא משהו פופולארי במיוחד כאן בישראל, אבל זה רעיון אפשרי שראיתי שהולך יפה בלא מעט מקומות בארצות הברית בתקופת הקיץ.


זה יכול לכלול בשלב ראשון 3-4 מפגשים שבועיים שמאפשרים להורים להגיע להתאמן יחד עם הילדים (מגיל 6 עד גיל 14 לדוגמא) מה שהופך את זה לחוויית חיבור מהנה להורה ולילד.


תוכניות כושר משפחתית יכולה להיות דרך מצוינת להביא לקוחות חדשים ולשמר קיימים גם במהלך עונת החופשות.שיווק כושר


5. האימונים שינצחו את החום


הדגישו את היתרונות של האימונים אצלכם במועדון / בסטודיו עם מיזוג ואוורור לצד זה שזיעה זה דבר מעולה לגוף. שווקו את העסק כמקום המושלם לנצח את חום הקיץ תוך שמירה על כושר, נוחות ובטיחות של אימון בזמן מזג האוויר הלוהט. במקום רק לקרוא לאנשים לבוא ולהתאמן אצלכם - ספרו להם למה בטוח, נכון ומהנה יותר להתאמן במקום עם מיזוג ואווירה נעימה.שיווק בתחום הכושר


6. צרו אתגר או אתגרים במהלך חודש אוגוסט


יצירת אתגרי כושר מרגשים המותאמים לעונת הקיץ יכולים לעשות טוב ללקוחות הקיימים וגם ללקוחות הפוטנציאליים.הנה לכם כמה רעיונות:- אתגר Summer Strong Challenge


אתגר 30 יום המתמקד בבניית כוח ועוצמה. המשתתפים יכולים לעקוב אחר ההתקדמות שלהם בכל אימוני ההתנגדות ותרגילי משקל הגוף כדי לראות כיצד הם מתקדמים במהלך החודש. הכינו טפסים (פיזיים או דיגיטליים) והוציאו לפועל.


- אוגוסט STEP CHALLENGE


עודדו את הלקוחות במשך 30 יום ללכת בכל יום מינימום של 10,000 צעדים. דאגו שישתפו אתכם מידי יום ותגמלו אותם על השלמת היעדים. בחודש אוגוסט כל 10,000 צעדים יכולים למשל לזכות אותם במדבקה אישית או בתגמול וירטואלי ואולי גם בסיום החודש לזכות בחולצה במידה והשלימו יעד של 250,000 אלף צעדים!


- אתגר STRONG ABS


תבנו אתגר שהוא למעשה תכנית אימונים המתמקדת בשרירי הבטן במשך 30 ימים כאשר בכל יום (או יומיים) מקבלים משימות לביצוע של תרגילי בטן (אצלם בבית או אצלכם במקום).


- חודש תנועה מודעת -MOVMENT


קדמו במהלך חודש אוגוסט את הקשר בין גוף לנפש על ידי כך שתוסיפו שיעורים כמו יוגה, פילאטיס, טאי צ'י או מדיטציה. דרבנו את הלקוחות להגיע למינימום של אימון שבועי שכזה על מנת שתוכלו לאתגר את הלקוחות לחקור שיטות תנועה נוספות באופן קבוע.


שיווק עסקי כושר וספורט


7. קיץ של הפניות


עודדו את הלקוחות הנאמנים שלכם להפנות אליכם חברים ותגמלו אותם בהטבות שוות במהלך חודש. עודדו בשלב ראשון כל אחד מהמתאמנים שלכם להביא 2-3 מתאמנים בחינם אליכם לאימון התנסות, לאחר מכן, דאגו שיידעו כי כל מצטרף מזכה אותם בהטבה כספית כלשהי.


אני לא מדבר על תוספת של שבוע או חודש במנוי (פחות מעניין) אני מדבר על הטבה שווה כספית שניתן לרכוש באמצעותה משהו שווה מחוץ לעסק שלכם. אני אוהב ואוצ'רים, זה עובד תמיד נהדר.


שיווק מפה לאוזן הוא שיווק עוצמתי, במיוחד כאשר אנשים נוטים יותר לסמוך על המלצות מחברים. תשתמשו בו בחוכמה במהלך חודש אוגוסט.שיווק חבר מביא חבר בתחום הכושר


8. אתגר הקרח


אמבטיות קרח נהפכו לטרנד לוהט בכל העולם ואין כמו אתגר טבילה של אמבטיית קרח אצלכם במקום! כן, צרו קשר עם מפעילי אמבטיות קרח, דאגו שיגיעו אליכם ליום של מספר שעות, צרו אתגר קרח כלשהו (זה מצטלם יפה) ורשמו אנשים לאירוע הזה. תגבו תשלום אפילו סמלי ו...צאו לדרך!


בונוס קטן ממני לסיום: זמן טוב למדוד ולנתח את תוצאות העסק שלכם


לאורך כל השנה אני רואה בעלי עסקים שרצים בלי היכולת לעצור רגע ולנתח את כל מה שהם עשו. לנתח את תוצאות העסק זוהי אחת הפעולות החשובות ביותר, ואין תקופה טובה יותר מלעשות את זה עכשיו! אני באופן אישי אוהב לעשות את זה כל הזמן עם עסקים ואני חושב שאוגוסט זה זמן נהדר לתכנן את המשך חודשי השנה.


שיווק עסקי ספורט וכושר

במהלך חודש אוגוסט נתחו את מאמצי השיווק שלכם, עקבו אחר ההצלחה של הקמפיינים שלכם, עקבו אחר העלויות, עקבו אחר דפוסי נוכחות בשיעורים והוציאו סקר או משוב ללקוחות כדי ללמוד עוד קצת על העסק. הנתונים האלו יעזרו לכן לכוונן את האסטרטגיה השיווקית שלכם ולזהות מה עובד הכי טוב עבור הקהל שלכם.


כל הפעולות שתעשו עכשיו מכינות את הקרקע להמשך חודשי השנה ומעבר לחודשי הקיץ.


בהצלחה!


יש לכם שאלה? צריכים עזרה עם העסק שלכם?


לקבוצת ווטסאפ סגורה לעסקים בתחום הכושר והספורטComments


bottom of page