top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

הסבלנות משתלמת: 5 סיבות לסבלנות בדרך להצלחה
בין אם אתם מתכוננים לפתוח עסק חדש, או שיש לכם כבר אחד, יש תכונה אחת שיכולה להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם והיא סבלנות.


בעוד שעסקים מסוימים עשויים להשיג הצלחה במהירות, המציאות היא שבנייה הדרגתית ויציבה מנצחת במירוץ.
סבלנות בעסקים זה מצרך סופר הכרחי כדי להשיג הצלחה עסקית, במיוחד כאשר מדובר ברצון להפיכת העסק לרווחי במהירות האפשרית, בדיוק כמו שרצינו ביום שבו פתחנו.


הנה 5 סיבות מספיק טובות כדי שתוכלו לקחת נשימה עמוקה ולחוות הצלחה בהמשך.
את הכתבה הזו כתבתי בסבלנות רבה. בחרתי כל משפט ותמונה בקפידה והיא נולדה מתוך מקרה אמיתי שלקח לי זמן לנתח ולפרק לתובנות שאני רוצה לחלוק גם אתכם.


לפני מספר חודשים הגיע אליי בעל סטודיו לאימונים לפגישה ראשונה לפני תכנית ליווי. הכל אצלו היה נורא קופצני ולא רגוע. ברגע שצללתי איתו למספרים של העסק ושאלתי את כל השאלות הבנתי את מצב העסק. בואו נאמר שהמצב היה לא מזהיר. העסק לא הרוויח כסף ובמשך 8 חודשים מרגע שפתח את העסק הוא לא משך שקל הביתה. פשוט התנהל ממה שהיה.עסקים בכושר


אלו היו שלושת הטעויות המרכזיות שלו


טעות מספר 1


הוא לא פתח את העסק עם תכנית עסקית שלקחה בחשבון את כל ההוצאות אל מול ההכנסות החזויות, ובראשם סכום הכסף שייקח הביתה בכל חודש.

הוא פשוט לא היה ערוך לזה. קפץ למים עמוקים בלי לדעת לשחות וקיווה שיהיה בסדר.


טעות מספר 2


הוא לא עשה שיווק מסודר וגם לא פריסייל לפני פתיחה (עשה בעצמו פרסום חובבני ולא ממש בהצלחה). הוא פתח את העסק עם מספר חד ספרתי של לקוחות וקיווה שמכאן יתחיל לצמוח.


טעות מספר 3


פתח עם מעט מאוד שעות במערכת ואמר שיוסיף שעות לכשיגדל, אבל העסק לא גדל וכך נשאר עם מספר שעות קטן במערכת האימונים אבל מספר המתאמנים....נשאר בהתאם.


אבל זו הייתה הבעיה הכי גדולה שלואחת הבעיות הכי גדולות שזיהיתי אצלו הייתה העובדה שהוא היה חסר סבלנות. מהרגע שהתיישב הוא אמר לי: 'באתי אלייך כדי שתעזור לי כמה שיותר מהר' - 'אני חייב להצליח תוך חודש' ועוד משפטים מהסוג הזה שמשדרים המון לחץ וחוסר שקט.


כשהצד השני משדר לחץ, הוא מעביר את זה הלאה ללקוחות ולכל מי שבא איתו במגע.


מרגע שפתח את הסטודיו היו לו שאיפות לא ריאליות להרוויח 50 אלף שקל כבר בחודש הראשון מבלי לדעת איך הוא בפועל עושה את זה.


אם היה מסתכל למספרי העסק בלבן של העיניים הוא היה מבין כי לא היה לו סיכוי לעשות את זה. האכזבה מהתוצאה (הלא ריאלית מלכתחילה שלו) די הורידה לו את הרוח מהמפרשים אחרי 8 חודשים.אין לי כאן קייס סטאדי מפוצץ על תהליך שעשיתי איתו עד הרגע שקנה רכב ספורט אדום חדש. לא, זה לא קרה. בחרתי לא להמשיך איתו לליווי כי ידעתי שאופי הליווי שלי אמנם מטפל 'בבעיות כירורגיות נקודתיות' אבל עם הרבה סבלנות ועשייה מתמשכת, דבר שלא קיים אצלו ויקשה עלינו את התהליך.עסקים בכושראז הנה 5 סיבות למה כדאי לקחת נשימה עמוקה ולהיות סבלניים בעסק1. זמן לתכנון ואסטרטגיה


הסבלנות מאפשרת לנו להקדיש זמן לתכנון ואסטרטגיה קפדנית. אם אותו בעל סטודיו היה מקדיש חודש אחד לפני פתיחה לתכנון ואסטרטגיה שאינה קשורה רק בשיפוץ המקום או ברכישת הציוד הוא לא היה מקבל החלטות נמהרות שלא היו מחושבות היטב.


כששאלתי אותו האם הוא יודע להגיד לי כמה לקוחות הוא צריך בשביל לקחת 50 אלף שקל הביתה הוא אפילו לא ידע לתת לי הערכה. כי הוא לא ישב ותכנן את כל זה אלא שלף מהמותן. תכנון ואסטרטגיה מובילים אותנו לקבלת החלטות טובות יותר בטווח הארוך, מה שיכול להוביל להצלחה גדולה יותר.
2. יכולת הסתגלות לשינוי


עסקים לרוב מתמודדים עם אתגרים ושינויים בלתי צפויים, וסבלנות מאפשרת לנו להתאים את האסטרטגיה של העסק ולהיות גמישים לפי הצורך. לא המשכתי עם אותו בעל עסק לליווי כי ידעתי כאשר עומד לפניי בעל עסק לחוץ שרוצה את התוצאות כאן ועכשיו אין לו אפילו אפשרות להסתגל לשינוי או לחשוב בבהירות על השינוי. הוא פשוט הולך לפעול על אוטומט.

3. הזדמנות ללמוד ולצמוח


כשבעל העסק סבלני, יש לו הזדמנות ללמוד מהניסיון שנצבר ולבצע התאמות לפי הצורך. כשבעל העסק לחוץ ולא סבלני, אין לו את הפנאי לעשות רגע קאט, לעשות זום אאוט ולהסתכל על דברים שעבדו פחות בחודש האחרון ואז לנתח אותם כדי לשפר אותם לפעם הבאה.4. קבלת החלטות משופרתסבלנות מאפשרת לבעל העסק לקחת את הזמן, לשקול את כל האפשרויות ולקבל החלטות טובות יותר. במקום למהר לתוך משהו שאולי אינו הבחירה הטובה ביותר עבור העסק שלך.5. בניית שם ומותג חזק


סבלנות היא אחת המעלות העיקריות שמבדילות בין בעל עסק מצליח אחד מהשאר. זה הכרחי להבין את העובדה שאי אפשר להכחיש כי עבודה פרוגרסיבית לקראת המטרה שלנו היא פונקציה של סבלנות. אנשים סביבנו תמיד יכירו ויכבדו את אלה שעושים הכל באופן עקבי כדי להגיע ליעדים העסקיים שלהם, ללא קשר אם המטרה דורשת שנה או 5 שנים כדי להשיג.

כך גם הלקוחות שלכם. הם יזהו את הסבלנות, הנחישות והחזון ארוך הטווח שלכם ויעדיפו להתאמן אצלכם.
**גילוי נאות - את הכתבה הזו כתבתי בסבלנות רבה והתמונות נבחרו על ידי בינה מלאכותית לה תיארתי בדיוק מה אני רוצה שיופיע. זה לקח לי לא מעט שעות עבודה, אבל בסבלנות ובנחישות אפשר לעשות הכל. לחיי הסבלנות שלכם בעסקים!יש לכם שאלה? צריכים עזרה עם העסק שלכם?לקבלת פרטים על שיווק דיגיטלי לעסקים בתחומי הכושר והספורטלהצטרפות לקבוצה הסגורה שלי בווטסאפ למאמנים ובעלי עסקים בתחום הכושר

Comments


bottom of page