top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

7 אסטרטגיות מוכחות ליצירת הפניות של לקוחות בתעשיית הכושר

איך גורמים ללקוחות שלנו לשלוח אלינו את החברים או בני המשפחה שלהם? איך גורמים להם לרצות להפנות אלינו חברים לאימונים? בכתבה הבאה הבאתי 7 אסטרטגיות להגדלת כמות הלקוחות בעסקי הכושר והספורט באמצעות הפניות מחברים ולקוחות מרוצים.איך לייצר הפניות לקוחות בעסק בתחום הכושר


1. התמקדו בשביעות רצון הלקוחות


אחד הדברים שהבנתי כמנהל חדר כושר צעיר (אי שם לפני יותר מ-15 שנה) הוא כי המפתח ליצירת הפניות של לקוחות מרוצים הוא לספק שירות מעולה וחוויה מהנה ללקוחות שלנו. אני זוכר כמה הקפדתי לחגוג כל חג עם הלקוחות, לחלק מתנות, לעשות הרמות כוסית, לקיים תחרויות תקופתיות בתוך המקום, לדאוג לקנקני לימונענע בקיץ אחרי כל אימון או חליטות תה חם בחורף. כשהלקוחות מרוצים (ואני לא מדבר על התוצאות) אלא על החוויה הכללית של המקום, הם מדברים על המקום וממליצים הלאה.2. טפחו את תחושת הקהילה


בהמשך לטיפ הראשון בו התמקדתי בשביעות רצון הלקוחות, כאן אני רוצה שתנסו להתמקד בלטפח יותר את תחושת הקהילה בקרב המתאמנים שלכם על ידי יצירת אווירה אישית תומכת, קיום אירועים חודשיים אפילו מחוץ לגבולות העסק, תשומת לב אישית (הודעות אישיות בהתאם לדברים שקורים להם בחיים או באימונים) ופינוקים קטנים לאורך החודש (מתאמן החודש / מאמן החודש וכו / ערכת מתנה למתמידים וכו').


ברגע שתשימו דגש על טיפוח תחושת קהילה בקרב הלקוחות שלכם, הם ירגישו שהם חלק ממשהו מיוחד וזה יעודד אותם להפנות חברים או בני משפחה.קהילה בתחום הכושר

3. תגמלו על הפניות חברים


אני אוהב לתגמל את הלקוחות שלי על כך שהם מפנים אליי לקוחות לליווי עסקי או שיווקי. בחברת השיווק שלי פיטנס 360 לדוגמא יצאנו עם הטבה לא מזמן ללקוחות שלנו (עסקים בתחום הכושר והספורט) על כך שאם הם שולחים אלינו לקוח שמצטרף לתכנית שיווק של 3 חודשים הם מקבלים חודש במתנה. זה עבד נהדר. לנו ולהם. לא הכרזנו על זה. פשוט כל מי שהפנה אלינו עסק, קיבל הפתעה נעימה בדמות חודש נוסף של שירות במתנה. ומה זה עשה?

זה שלח אלינו פתאום עוד ועוד לקוחות מאותו בעל עסק שהבין שכיף לו לפרגן מצד אחד ומצד שני לקבל הטבה שווה.


כמה פעמים לאורך החודש לקוחות שלכם מפנים אליכם חברים שמצטרפים והופכים ללקוחות שלכם?

אני מניח שלפחות פעם או פעמיים במהלך החודש.

והאם אתם מתגמלים אותם? אומרים לפחות תודה?בכל מקרה, תנו ללקוחות שלכם להבין שהפניית חברים שווה להם תגמול בין אם בצורה של הטבה כספית, סמלית או אפילו הכרת תודה בדרך מיוחדת.

משהו שיהיה שווה לכם ובוודאי שגם להם.4. מינוף דרך המדיה החברתית


הפייסבוק, האינסטגרם או הטיקטוק יכולים להיות כלים רבי עוצמה למשיכת לקוחות חדשים באמצעות הפניות. עודדו את הלקוחות שלכם לשתף את החוויות שלהם מהאימונים (בסטורי / בפיד / בטיקטוק) וכמובן לתייג אתכם. בנוסף, אני ממליץ לתעד לקוחות שעברו שינוי אצלכם או אפילו סתם תנוחה מגניבה שלהם באמצע אימון, תפרגנו להם, פרסמו ותייגו אותם כדי לייצר אינטראקציה גם עם החברים שלהם בהמשך.הפניית לקוחות בתחום הכושר5. הפנייה אקטיבית דרך חברים


בקשו מהמתאמנים שלכם להפנות אליכם חברים על ידי כך שתציעו להם תגמול ייחודי על כל חבר שיצטרף לאימונים אתכם. זה יכול להישלח כהודעה כללית לכלל הלקוחות בווטסאפ או במייל (ממש קמפיין בפני עצמו) או כהודעת "ברוכים הבאים" לכל לקוח חדש שמצטרף מיד לאחר האימון הראשון המאפשר לו לצורך הדוגמא לקבל 3 כניסות ללא עלות ל-3 חברים שונים.

במתכונת הזו אפשר לקבל הפניות / לידים בחינם ולתגמל חברים על בסיס הצלחה.6. חוויה פרסונלית + עידוד התמדה


הקפידו לעקוב אחר כל לקוח חדש ולגרום לו להרגיש חוויה פרסונלית מהרגע שדרך אצלכם. זה יעזור לבנות עם הלקוח מערכת יחסים ולעודד התמדה באימונים לאורך זמן. התמדה = תוצאות.

תוצאות = לקוח מרוצה שמפנה חברים.
7. תנו עדכון לחבר המפנה


כאשר אתם מקבלים הפניה של לקוח שלבסוף גם מצטרף אליכם, נסו ליצור לעצמכם משימה כ-14 ימים לאחר שהצטרף לעדכן את החבר המפנה במשפט או שניים על דרכו של חברו אצלכם באימונים.


לדוגמא: אבי הפנה אליי את החבר שלו אלון.


לאחר שבועיים:

היי אבי, מה שלומך? אני רוצה לעדכן אותך כי בשבועיים האחרונים אלון החבר שהפנית אלינו מגיע, מתמיד באימונים וגם עושה שיפור יפה בכושר. אז שוב, רציתי להגיד תודה רבה והמשך שבוע נפלא!


למה זה חשוב?


זה ייצור תחושת שייכות ומעורבות של החבר שהפנה אליכם את חברו. ייצור סוג של הרגשת שליחות או שידוך למען מטרה טובה, מה שיגרום לו להפנייה נוספת בהמשך של חברים.
על ידי יישום אחד או יותר משבעת הטיפים שנכתבו כאן תוכלו להגדיל ביעילות את עסק הכושר שלכם (חדר כושר / סטודיו / אימוני קבוצות אאוטדור / אימונים אישיים) באמצעות הפניות ולבנות בסיס לקוחות חזק ונאמן.


בהצלחה!


יש לכם שאלה? צריכים עזרה עם העסק שלכם?

לקבלת פרטים על שיווק דיגיטלי לעסקים בתחומי הכושר והספורטלהצטרפות לקבוצה הסגורה שלי בווטסאפ למאמנים ובעלי עסקים בתחום הכושר


Comments


bottom of page