top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

איך למכור 'שעות מתות' בסטודיו בצורה הטובה ביותר ולהרוויח?


השכרת שעות סטודיו למאמני כושר

אחת השאלות המתבקשות של כל סטודיו בתחום הכושר היא:

איך למקסם את כל שעות הפעילות בסטודיו בצורה הטובה ביותר? שאלה לגיטימית.

במילים פשוטות, איך למלא את השעות המתות בדברים שמכניסים לעסק כסף.

בכתבה הבאה אחלוק אתכם את ההמלצות הכי טובות מנסיוני, את השלבים, את רמות המחירים והמודל המושלם להשכרה חודשית של הסטודיו למאמני כושר.3 שלבים חשובים רגע לפני שאנחנו משכירים את הסטודיו או מועדון הכושר למאמני כושר חיצוניים


1. בשלב ראשון שווה לבדוק קודם כל עם עצמנו כי אנחנו מוכנים בכלל להכניס אנשים נוספים אל תוך הבית שלנו.


2. בשלב שני מומלץ ולבדוק עם הצד השני מה מטרת הפעילות כדי לראות ולוודא שאין פעילות מתחרה.


3. בשלב השלישי יש לברר עם הצד השני בכמה שעות שבועיות מדובר. חובה לבדוק דופק של מאמן או מאמנת הכושר כדי להבין מידת רצינות, להבין אם מדובר בהשכרה זמנית או ארוכת טווח כדי לדעת איזה מסלול להתאים. אחרי שמבינים מי הצד השני ומה צריך, אפשר לגשת להצעה.

איזה שעות כדאי לסטודיו למכור למאמני כושר חיצוניים?קודם כל, זה תלוי בשעות הפעילות של הסטודיו עצמו. אם ניקח לדוגמא סטודיו לריקוד או אומנויות לחימה שעובדים רק עם ילדים ומסיימים את הפעילות שלהם עד השעה 18:00 או 19:00 בערב, אלו גם יכולים למכור את השעות החמות הללו (שעות הזהב) של 19:00 ו-20:00 כי אין להם מה לעשות איתם. ברוב הסטודיואים בארץ השעות 18:00, 19:00 ו-20:00 בערב אלו השעות המבוקשות ביותר כך שסביר להניח לא יהיו רלוונטיות בכלל.

אז מתי כן?


בשעות ׳הפחות מבוקשות׳: בדרך כלל אלו השעות בין 10 בבוקר ל-17:00 אחה"צ.כמה גובים בשוק עבור השכרת הסטודיו למאמן כושר חיצוני?אימונים קבוצתיים


המחיר תלוי בעיקר בגורמים הקשורים למיקום/ציוד/נראות המקום/שעה מבוקשת.

זה משתנה ויכול לנוע בין 100 ל-300 ש"ח לשעת השכרה עבור אימונים קבוצתיים.


אימוני כושר אישיים


כשזה מגיע להשכרה עבור מאמני כושר אישיים, הסכומים נעים בין 30 ל-70 ש"ח לשעת השכרה הכוללת שימוש בציוד המקום.


מנסיוני, רוב בעלי הסטודיואים יעדיפו שלא להתעסק עם השכרה בודדת של סכום הקטן מ-50 ש"ח ולמאמן הכושר לא ישתלם בחזרה לשלם סכום שנע בין 50 עד 70 ש"ח לשעת אימון (מאימון ממוצע שגובה עבורו 150 ש"ח לדוגמא).


אז מה הפתרון?


באימונים קבוצתיים: לסגור עם המאמן או המאמנת שעות אימון קבועות לאורך החודש (כמו השכרה של מקום) עם התראת הפסקה של 30 יום לפני ה-1 לחודש.


באימונים אישיים: לעבוד עם מאמנים שיש להם מאסות של שעות ולייצר WIN-WIN לשני הצדדים.


לאורך השנים ניסיתי לפצח את הנושא ולאפשר לשני הצדדים להרוויח. לעזור למאמן הכושר להשכיר מקום במחיר סביר שנע סביב 30-40 ש"ח לשעה ומנגד לאפשר לבעל העסק להתעסק כמה שפחות ולהרוויח יותר מהמהלך, אני רוצה לשתף אתכם במה שעשיתי.

בניתי ללקוחות (בעלי סטודיו) מסלולי השכרה למאמנים על בסיס מנוי חודשי. ממש ככה. מנוי חודשי למאמן שרוצה להשכיר הרבה שעות ולשלם הכי פחות. מהצד האחד מאמני הכושר ישלמו הרבה פחות פר שעה ומהצד השני בעל העסק מקבל סכום חודשי קבוע (בהתאם למסלול שנמכר).המודל של מסלולי ההשכרה למאמני כושר


בשלב ובמסלול ראשון קבענו רף כניסה ראשוני אל הסטודיו של 500 ש"ח בתשלום חודשי. הסכום הזה מאפשר למאמן הכושר להגיע עד 12 פעמים בחודש (מספיק להפעיל בממוצע לקוח אחד או לכל היותר שניים). במקרה כזה המחיר פר שעת אימון עלתה למאמן 40 ש"ח.


לבעל העסק: הכנסה קבועה.


המסלול השני היה בסכום של 1000 ש"ח כאשר עכשיו נפתחת האפשרות למאמן להשתמש ב-28 שעות חודשית (35 ש"ח לשעת אימון) ולהפעיל בממוצע כ-3 עד 4 לקוחות.

החבילה השלישית עלתה 1500 ש"ח תמורתם מקבלים עד 50 שעות חודשיות (בעלות של 30 ש"ח לשעה). כאן כבר אפשר להפעיל 6-8 לקוחות על סך השעות הללו בממוצע.


למחירון המלא עם העיצוב לדוגמא ובצורתו המלא שלחו לי כאן ווטסאפ וזה בדרך אליכם


כמובן שעשינו מסלולים גדולים בהתאמה אישית שגם מאפשרים 100 שעות חודשיות, אבל מלכתחילה שמנו פוקוס על שלושת החבילות המרכזיות ואיתם רצנו.
השכרת שעת סטודיו מאמני כושר


איך להצליח בהשכרת הסטודיו וגם להרוויח מזה כסף?קודם כל להתייחס לזה ברצינות כאל חלק מהעסק ולא כאל משהו 'בונוס' או על הדרך. יש לי לקוחה שמכניסה 12,000 ש"ח בחודש ממוצע רק מהשכרות למאמנים. לקח לנו חודשיים לעבוד על הדבר הזה רק כדי להפוך את זה לחלק מהעסק לכל דבר.


6 טיפים להצלחה של הפרוייקט- ממליץ לבנות את זה עם מחירון יפה וממותג


- לבנות מסלולים אטרקטיביים שטובים לשני הצדדים בשעות ׳המתות׳ של המקום


- לבנות תקנון ברור


- לוודא ביטוח אחריות מקצועית וצד ג' של המשכיר


- לגבות אך ורק בתשלום חודשי באשראי


- לייצר סיסטם מעקב כניסות עם הרשמה (כדי לעקוב אחר מספר הכניסות של המאמן לאורך החודש).סטודיו כושר להשכרה


נ"ב


המודל הזה מתאים לכל סוגי הסטודיו ולמועדוני כושר. את המודל הזה התחלתי למעשה אי שם ב-2012 במועדון כושר גדול שניהלתי. שם נולד המודל שגם הוכיח את עצמו עם 40 מאמני כושר פרילאנסרים מידי חודש.יש לכם שאלה? צריכים עזרה עם העסק שלכם?עדיין לא הצטרפת אליי?
コメント


bottom of page