top of page
מגזין עסקים בכושר
  • תמונת הסופר/תשי אלנקרי

פתיחת סטודיו לפילאטיס מכשירים: 12 שלבים לפני הקמה


פתיחת סטודיו לפילאטיס מכשירים

נכון לשנת 2024 אימוני גוף-נפש ימשיכו להוביל גם בשנה הקרובה, בדיוק כפי שקרה בשנת 2022 ו-2023. על פי דוחות שנאספו בקנדה וארה"ב על האימונים הפופולריים לשנת 2022, הפילאטיס זכה במקום ה-1 בין שיעורי הכושר הפופולריים ביותר עם עלייה של 38% לעומת 2021. ב-2023 הפילאטיס המשיך להתחזק וב-2024 המשיך לבסס עצמו כאחד האימונים הסוחפים העולים של השנים האחרונות. אם בא לכם להבין איך הטרנד קשור להוליווד, אלו יוגה ומשפחת קרדשיאן - עשיתי כתבה שלמה על הנושאיחד עם העלייה בפופולאריות של האימון ישנו ביקוש הולך וגובר לסטודיואים לפילאטיס מכשירים ברחבי הארץ והעולם וישנה עלייה בביקוש לקורסי הדרכה בתחום.


עם זאת, הקמת של עסק בתחום הכושר אינה משימה של מה בכך, ויש כמה שיקולים מרכזיים שכדאי לזכור רגע לפני שנכנסים לתהליך פתיחת סטודיו לפילאטיס מ-0.


בכתבה אעשה לכם סדר עם 12 שלבים שיעזרו לכם לעשות את הצעדים הראשונים ולהתחיל ברגל ימין.הקמת סטודיו לפילאטיס מכשירים1. חקרו את השוק


בשלב ראשון שאני יושב עם עסק, אני מנסה קודם לבחון האם יש ביקוש לסטודיו לפילאטיס מכשירים באזור הגאוגרפי ומהי רמת התחרות. האם יש היצע גדול של סטודיואים? מה הקונספט של הסטודיואים הקיימים? כמה הם גובים? כמה מתאמנים הם מאכלסים פר שעה? איזה מסלולים יש להם? ולאיזה קהל יעד הם מכוונים? תכינו אקסל יפה, לכו לגוגל ותתחילו לעשות שיעורי בית.2. האם אני באמת רוצה את זה? ומה אני באמת רוצה?


בשלב השני שאלו את עצמכם האם אתם באמת רוצים את זה? האם אתם מוכנים לפתיחה של עסק עצמאי? האם אתם מבינים את המשמעויות של פתיחת עסק מכל הבחינות? האם אתם מוכנים להשכיר מקום ולהשקיע בפרוייקט לא מעט כסף וזמן? ומה אתם באמת רוצים? איך זה ייראה? אני יושב בכל שבוע עם מאמנים או יזמים שרוצים להקים מקום משלהם שלא ממש יודעים אם זה מה שהם רוצים, ולמה הם רוצים את זה.

שבו עם עצמכם ותהיו סגורים על זה.

רק אחרי שעניתם לעצמכם על השאלות הנ"ל -אתם יכולים להתקדם.3. תמחור מסלולים


בשלב השלישי ורגע לפני שניגש לבניית התכנית העסקית נצטרך להבין את רמת המחירים שאנחנו הולכים לגבות בשביל שנוכל לחזות את ההכנסות של העסק בשנה הקרובה. נצטרך לבנות את מבנה התמחור עבור המנויים או הכרטיסיות תוך התחשבות בהוצאות השוטפות של העסק.


על זה תוכלו לקרוא כאן בהרחבה: איך לתמחר עסק בתחום הכושר?הקמת סטודיו לפילאטיס מכשירים


4. תכנית עסקית לסטודיו


בשלב הרביעי אחרי שעשינו סקר שוק קטן וקבענו את התמחור הראשוני, אנחנו ניגשים לבנות את ההיתכנות העסקית.

GO OR NO GO האם יש לעסק


בדיוק כמו שאנחנו מאמינים כי הדרך לתוצאות גופניות / ירידה במשקל / גוף חטוב ושרירי טמונה בתכנון ובנייה של תכנית אימונים ובהיצמדות אליה, כך גם בשלב של הקמת סטודיו לפילאטיס מכשירים.


רגע לפני שסוגרים על לוקיישן חייבים לבנות תכנית עסקית כדי להבין כיצד להפוך את החלום למציאות.


התחילו מלרשום את החזון שלכם עבור הסטודיו לפילאטיס, הכירו את קהל היעד אליו אתם מכוונים, הכירו את המספרים (הוצאות או מול הכנסות חזויות) דעו את התמחור ואת כושר האכלוס המלא של המקום (כמות האנשים המקסימאלית שיוכלו להיות מנויים אצלכם).


בנוגע לתכנית עסקית, כתבתי על זה כאן בהרחבה: איך לבנות תכנית עסקית לעסק בתחום הכושר?5. לוקיישן לוקיישן לוקיישן


בשלב החמישי אתם בודקים: האם יש GO בתכנית העסקית? האם יש כיוון...

אם כן, אז מעולה! עכשיו קחו בחשבון את הגורמים הבאים לפני שאתם מחליטים סופית על הלוקיישן עבור הסטודיו שלכם:


- דרכי הגעה לסטודיו (האם פקוק להגיע בשעות העומס?)

- חנייה (האם יהיה ללקוחות שלי איפה להחנות בשעות החלשות / חזקות?)

- תנועה רגלית של עוברי אורח (האם יש פוטנציאל לגייס קהל בלי מאמצי שיווק?)

- עלויות שכר הדירה (האם מתיישבות על התכנית העסקית?).

- גודל המקום (כמה אנשים יהיו בכל שעה? ומהו כושר האכלוס של המקום?)

- שעות הערב: (האם המקום נעים להגעה בשעות הערב? האם מוארת הדרך? חשוכה?).הקמת סטודיו לפילאטיס מכשירים


6. רכישת ציוד


בשלב השישי אנחנו מתחילים לחקור ולהשוות את הציוד שרוצים למקום. אני יודע שיש כאלה שמתחילים עם השלב הזה ראשון עוד לפני שיש מקום או תכנית עסקית, גם אני עשיתי את זה בעבר לא מעט פעמים, וזה גם בסדר - כל עוד לא קונים את הציוד לפני שמוצאים מקום :-)


חקרו את האפשרויות השונות של ציוד הפילאטיס מכשירים שאתם צריכים. נסו לדמיין את המקום שלכם: האם יהיה רק עם רפורמרים? עם טרפז? קאדילק? אולי כיסא פילאטיס? להוסיף טאוור למיטות? איזה ציוד קל בנוסף תצטרכו? מזרנים? גלילים? טבעות?


ערכו רשימה מדוייקת, קבלו המלצות על ספקים טובים (השירות והאמינות לעתים חשובים יותר מהמחיר עצמו) והתחילו לחקור.

אם תרצו המלצות על 2 ספקים מעולים, מוזמנים לשלוח לי הודעה בפרטי ואתן לכם את המלצתי.


ברוב הפעמים מנסיוני, לא רק ההשוואה למחיר היא זו שקובעת אלא החיבור הוויזואלי והתפעולי בינינו לבין המוצר חשובים לא פחות. לכו לראות, להרגיש, לגעת ולהתאמן על המכשירים לפני הרכישה.


אחרי קבלת הצעת המחיר וההחלטה בנוגע לרכישה תוכלו לשבץ את המחירים בין עלויות ההקמה.


הקמת סטודיו לפילאטיס מכשירים7. בינוי והקמה


זה השלב להחליט כיצד המקום ייראה ויזואלית ב-FELL&LOOK. אפשר לעשות זאת ב-2 דרכים שעובדות ללקוחות שלי נהדר:


- אפשרות ראשונה - באמצעות מעצב / מעצבת פנים וליווי הפרוייקט מ-א' עד ת' (יקר יותר, חוסך זמן אך עם הרבה פחות שבירת ראש).


- אפשרות שנייה - על ידי איסוף רפרנסים / דוגמאות / השראה מהארץ ומהעולם וניהול הפרוייקט באופן עצמאי (בינוי / הקמה / עיצוב פנים) בעבודה ישירה וניהול הספקים ואנשי המקצוע השונים.

קצת יותר כאב ראש, אבל בהחלט זה משהו שאני עושה עם לקוחות כל הזמן עושים והתוצאות יוצאות בדיוק כמו שרצינו.


שני המצבים עובדים נהדר עם בעלי עסקים איתם עבדתי, רק צריך להחליט כיצד לפעול בהתאם לתקציב ולצאת לדרך.8. מיתוג ובניית תשתיות דיגיטליות


בשלב הבא אנחנו מייצרים את המיתוג ואת התשתיות הדיגיטליות של הסטודיו.

האם יש כבר שם לסטודיו? האם יש לוגו? סלוגן? סל ערכים? חזון? מחירון מעוצב? מערכת שיעורים מעוצבת? אתר / דף נחיתה? פייסבוק / אינסטגרם / טיקטוק? רגע לפני שאתם יוצאים לעולם ומכריזים על פתיחת המקום, היו מוכנים עם כל התשתיות כך שלא יהיה אחד שלא ישמע עליכם בסביבה הגאוגרפית שלכם.מיתוג סטודיו לפילאטיס מכשירים


9. בניית מערכת שיעורים לפתיחה


על השלב הבא אי אפשר לדלג או לשמור 'לאחר פתיחה', אחרת...לא תהיה פתיחה.

אי אפשר לפתוח את המקום ללא מערכת שיעורים, זה די ברור. הלקוחות הפוטנציאליים ירצו לדעת שיש עבורם מגוון אפשרויות בבקרים ובערבים. בשלב זה התחילו לבנות מערכת שיעורים המבוססת על גיוון הגיוני בין שעות הבוקר לשעות הערב כך שכל אדם באשר הוא יוכל למצוא זמן אצלכם בסטודיו בשעות הפעילות.10. גיוס מדריכים


אם אתם מתכוונים לקחת את כל שעות האימונים על עצמכם, אז תוכלו לדלג על השלב הזה.


בשלב הבא ולפחות חודש-חודש וחצי לפני שאתם פותחים את המקום זה הזמן לעשות סקאוטינג ייסודי לחיפוש מדריכים שתואמים את האג'נדה שלכם ויש להם את ה-VIBE הפוטנציאלי של המקום. חשוב קודם שתקחו את מערכת השיעורים הצפויה לפתיחה ושבצו את עצמכם או כל מדריך אחר מטעמכם בשעות הרצויות. אחרי ששיבצתם את עצמכם וראיתם אילו שעות נותרו, זה הזמן לגיוס מדריכים נוספים ליתרת הזמן.


הקמת סטודיו לפילאטיס מכשירים


התחילו לפרסם בקבוצות השונות (לינק לאוסף של קבוצות כאלו כאן)

מומלץ לגייס מדריכי פילאטיס מוסמכים עם ניסיון בהדרכת שיעורים קבוצתיים והציעו להם את השעות הנותרות של המקום בימים ובשעות הקבועות.11. שיווק הסטודיו


בשלב זה אתם חייבים להבין כיצד לקוחות הולכים להגיע אליכם?

האם דרך הרשתות שם צברתם אלפי עוקבים?

האם דרך המוניטין שצברתם בסביבה הגאוגרפית שלכם?

האם דרך רשימות של מתאמנים שצברתם לאורך השנים?

האם דרך פרסום ממומן?

ואם כן, איזה סוג של פרסום ממומן?

האם אתם הולכים לעשות פריסייל לסטודיו? (מכירה מוקדמת), ואם כן, מה תמכרו ומתי?

עליכם לבנות את אסטרטגיית השיווק שלכם הכוללת לוח זמנים מדוייק לפרסום לפני פתיחה, הטבה לפני פתיחה, הטבה לאחר פתיחה, פרסום אורגני, פרסום ממומן, פרסום / הטבה של חברים דרך חברים וכו...


שולח כתבה על סיפור מקרה של שותפה ולקוחה יקרה לה עשינו את השיווק של הסטודיו לפילאטיס לפני פתיחה


12. נהלים ותקנונים


זה השלב (עוד הרבה לפני פתיחה) לבנות את ספר הנהלים והתקנונים של העסק. נהלים ותקנונים עושים את החיים קלים וברורים יותר. הם נחוצים כדי שהעסק יפעל ביעילות ובאופן התואם את החוק. עם תקנונים ונהלים לא צריך להמציא או לאלתר אלא הכל מסודר וידוע מראש בתוך העסק שלנו ומול הלקוחות.הקמת סטודיו לפילאטיס מכשירים


חשוב לזכור


סדר השלבים יכול במעט להשתנות, אבל מנסיון אישי, רוב השלבים מתקיימים במקביל. בזמן שאני עובד על מציאת שם לעסק, אני כבר מתחיל לבנות את מערכת השיעורים הצפויה ומתחיל לברר על ציוד. בזמן שאני בתהליך של מיתוג אני כבר בתהליך של תכנון ויזואלי של המקום, גיוס צוות מאמנים ועובד על אסטרטגיית השיווק לקראת פתיחה. בקיצור, חגיגה אחת גדולה, אבל זכרו ליהנות ממנה!יש לכם שאלה? צריכים עזרה עם העסק שלכם?לקבלת פרטים על שיווק דיגיטלי לעסקים בתחומי הכושר והספורטלהצטרפות לקבוצה הסגורה שלי בווטסאפ למאמנים ובעלי עסקים בתחום הכושר
Comments


bottom of page