בלוג עסקים בכושר.PNG

פתרונות והתמודדות עם התו הירוק בענף הכושר
חלק גדול מהאוכלוסייה טרם קיבל את מנת החיסון השנייה, לא התחסן או שאינו יכול להתחסן מסיבותיו האישיות. כל זה ברור לכולנו ועם זה נצטרך להתמודד בתקופה הקרובה כעסקים בענף. אז מה אפשר לעשות עם כאלה שעדיין ממתינים לקבלת התו הירוק? מה עושים עם חריגים? מה עושים עם מי שלא התחסן? עד שהממשלה תספק לנו תשובות, בינתיים, נצטרך לייצר פתרונות!

עד שלכולם יהיה תו ירוק (אם וכאשר) ענף הכושר נדרש לעמוד בהנחיות (למחוסנים ומחלימים) ומהסיבה הזו יש לא מעט אנשים שעדיין לא יכולים להיכנס למועדוני הכושר והסטודיו. האם אנחנו מוותרים על הלקוחות הללו? האם אנחנו מרימים ידיים?


מנקודת המבט שלי אפשר ורצוי לייצר עבורם פתרונות, גם אם זמניים, אבל בעיקר להיות איתם גם בימים אלו.יש 2 דברים עיקריים שימשיכו להוביל בשנה הקרובה גם בעולם בו מועדוני הכושר והסטודיו פתוחים. בכתבה הבאה אני רוצה לתת לכם נקודת חשיבה נוספת על הפתרונות שאפשר לייצר ללקוחות לצד התו הירוק ולצד מה שעוד עשוי לבוא בשנה הקרובה.

גזרת אימוני אאוטדור


אימוני אאוטדור היו איתנו בשנה האחרונה ואם למישהו יש ספק אז גם ימשיכו איתנו בשנה הקרובה. ככל הנראה החיסונים לא יסיימו את המגפה (מוטציות, הדבקות ושאר ירקות) ומהסיבה הזו נמשיך לשמור על הכללים גם בשנה הקרובה ונקפץ יחד עם הלקוחות שלנו בין 'בפנים' ל'בחוץ', מכל מיני סיבות אפשריות (סגרים / חשש לקוחות/ עלייה בתחלואה / כתבה על הדבקה במקום סגור וכו').

אני עוקב אחרי העולם ורואה איך יכולת האכלוס של מועדוני כודשר וסטודיו נפגעה משמעותית ומהסיבה הזו, העסקים מצאו פתרונות.


קליפורניה למשל היא המדינה היחידה בארצות הברית שלא חזרה לפתוח את מועדוני הכושר והסטודיו עד רגע זה, וכאחד שעוקב מקרוב אחרי רשתות גדולות ומועדונים קטנים בארצות הברית, ראיתי אינספור פתרונות אאוטדור יצירתיים שמאפשרים את קיום הפעילות גם בזמנים הללו.


מועדון כושר equinox in the wild בקליפורניה
בואו נחזור אלינו, ישראל, התו הירוק....במקום שהמנוי ימשיך את הקפאתו או יבוטל (או שהלקוח סתם יישב בבית) אפשר ורצוי לייצר ללקוחות אלטרנטיבה לפחות למשך השבועות הקרובים. אני מאוד מאמין כי בכדי שאנשים יאהבו להתאמן אתכם בחוץ תצטרכו לשים דגש על הדברים הבאים:1. חוויה


אל תתנו לאנשים את התחושה של 'פתרון זמני' אלא תבנו מערכת אימוני אאוטדור מיוחדת עם יציאה מהשגרה ועם לוקיישנים מגוונים הכוללים אימונים על חוף הים, קבוצת ריצה בשטח, אימונים בפארק ועוד דברים מהסוג הזה. אם יש לכם שטח יפה מחוץ למועדון / קאנטרי נצלו אותו היטב ונסו לבצע בו גם התאמות במידת האפשר.

2. גיוון


שבו עם עצמכם ועם הצוות שלכם ותבנו מערכת מגוונת של אימונים. אל תקראו לזה רק 'אימון אאוטדור' אלא בדיוק כמו בסטודיו, תבנו מערכת מגוונת גם שם (גם אם מדובר ב-3-4 אימונים כאלה בשבוע). זכרו:

גיוון = התמדה. התמדה = תוצאות.


3. משחק


אני מעריך כי בשנה הקרובה נצטרך לגרום ליותר אנשים לרצות 'לשחק'. יותר אימונים המשלבים 'מיני תחרויות' ואתגרים הם אלו שיובילו בכל הנוגע לאימונים באאוטדור. יש כל כך הרבה אפשרויות איך לעשות את זה (אימונים בזוגות / משימות / עבודה על זמנים ועוד...).

4. זמני לא זמני


גם אם פיתרון האוטדור שלכם הוא זמני, אל תתנו לו להיראות ככה. אני עובד עם לא מעט עסקים שלקחו את האוטדור ממש לרמה הבאה עם ציוד ייעודי שרכשו, הצללה, מערכת קירור ועוד רעיונות שנתנו לפתרון 'הזמני' להרגיש קבוע.אז אחרי שדיברנו על האאוטדור, אני מעביר אתכם רגע לאונליין. זה שאיתנו כבר הרבה שנים אבל לא העזנו לשלב אותו כחלק מהקונספט האימוני שלנו במועדון.


שילוב דיגיטלי: אונליין


הכוכב העולה של השנה האחרונה הוא ללא ספק כושר באונליין. כמו האוטדור, אם למישהו יש ספק שזה הולך להיעלם, אז זהו שלא. ואם מישהו חושב שזה יחליף את מועדוני הכושר או הסטודיו'ס, אז גם, זהו שלא...

מצד אחד, האונליין לעולם לא יחליף את המגע הפיזי ואת המפגש האמיתי עם בני אדם (להבדיל מאימון מול קוביות מסך שחורות) אבל מנגד הוא גם לא הולך להיעלם.מהסיבה ומההבנה הזו, אני ממליץ לכולם להמשיך ולשמר את האונליין אפילו במתכונת מצומצמת עם אימונים מצולמים בשידור חי היישר מהמקום עצמו, עם מערכת אימונים ייחודית שמוקדשת למתאמנים בבית או לבנות קונספט של תכניות מיוחדות ב-VOD.גם אם לקוחות מחליטים לא לחזור אליכם בשלב זה בגלל חשש מהדבקות / מוטציות / העדר תו ירוק הם כנראה יחזרו אליכם בזמן הקרוב, ואם לא בזמן הקרוב אז לפחות תמשיכו לשמור איתם על קשר מרחוק.
ומה אם אין לי אונליין או שלא היה לי מעולם?


אני אפתיע אתכם עם התשובה שלי. אז ב-2 מילים: להתחיל עכשיו!


אני מניח שאם לא שילבתם אונליין בעסק שלכם בשנה האחרונה אתם אולי 'טיפה' מצטערים ובכל שבוע חשבתם שזה השבוע האחרון למגיפה, אבל היי....היא עדיין איתנו.

למה דווקא עכשיו להתחיל לחשוב על האונליין בעסק שלי?


1. בידוד - גם עכשיו ישנם אנשים שנכנסים לבידוד ובכך נאלצים להקפיא או לבטל את המנוי. תחשבו איך אתם נותנים להם הרבה ערך גם בזמן הזה ומעלים אצלם לרגע חיוך תוך כדי שהם לא מקפיאים או מבטלים את המנוי.2. עידן חדש- אני מאמין שאנחנו בתחילתו של עידן היברידי. עידן שמשלב הרבה כלים באונליין ובאופליין כחלק מהנורמה החדשה. היום כבר כולם לומדים מרחוק ואפילו אפשר ללכת לרופא ולבצע בדיקת גרון / עיניים / אוזניים מרחוק מבלי שנצטרך להגיע למרפאה, וזאת מטעמי נוחות.

אני חושב שגם בענף הכושר זה יקרה. גם בחזרה לשגרה מלאה אני ואתם עדיין מפעם לפעם נטוס לחו"ל (זוכרים מה זה בכלל?), נהיה בבית מלון ו....יהיה נחמד מאוד אם נוכל לקחת איתנו את המועדון האהוב שלנו איתנו בכיס.יהיו ימים בהם אחזור מהעבודה ב-20:00 בערב מת מעייפות ואין סיכוי בכלל שאחשוב על יציאה לחדר כושר, אבל התרגלתי לפגישות בזום, לאימוני אונליין בסגר, ויהיה לי מאוד נחמד היום 'להחליק' את האימון הפיזי במועדון ולעשות אותו באונליין עם אימון אקספרס של 30 דקות עם משקל הגוף בלבד ועם המאמן האהוב עליי - וכן, אצלי בסלון.3. רלוונטיות - אם יש משהו שלמדנו במהלך השנה האחרונה זה לא לקבוע כלום בנחרצות מהסיבה הפשוטה שבכל יום יכולים להשתנות הנהלים או הכללים אצלנו בעסק.


ענף הכושר היה סגור במהלך השנה האחרונה כ-8 חודשים במצטבר.
8 חודשים בהם חלק גדול מהעסקים הפסיק את הקשר עם הלקוחות שלו.

כשאתה מפסיק את הקשר עם הלקוחות בטענה של "בקרוב נשוב" אתה גם עשוי לאבד את הרלוונטיות שלך ולהפסיד את הרלוונטיות לעסקים אחרים. אני רואה זה קורה כבר עכשיו.


מהסיבה הזו אני ממליץ לכל עסק (מועדון כושר / סטודיו / קאנטרי קלאב) כן לייצר תכנית דיגיטלית בהקדם (לא חייב רק מערכת אימונים בשידור חי) אלא תכנית דיגיטלית שתיתן מענה למבודדים (תכנית 10-14 יום), תכנית לאימוני חו"ל של 7 ימים (עם אתגר קטן לכל יום), סדרת אימוני 'יום קשה' או 'אימוני חופשה' קצרים המשלבים יוגה / מתיחות או מדיטציה ועוד...תהיו מוכנים לכל תרחיש ולכל אפשרות, אבל בעיקר, תשמרו על הרלוונטיות ותתקדמו לדיגיטל.

בשורה התחתונה


אני מאוד מאמין ביצירת התאמות למציאות החדשה. העולם הישן מת. צאו מהקופסא, תחשבו עולם חדש, תביאו בשורה חדשה והכי חשוב, תעשו התאמות על בסיס שבועי. העולם טס במהירות עם שינויים והוא לא הולך לחכות לכם.


תכנון משותף והתאמות - עושים יחד.

בתכנית הליווי 'עסקים בכושר'

לחצו כאן לפרטים